کد مطلب: 140851
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
رییس شورای شهر تهران گفت: درحوزه شهرسازی تاکید مدیریت شهری اجرای قانون است و به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد.
 
به گزارش ایران خبر، محسن هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری های شورای شهر تهران در رابطه با کاهش درآمدهای شهرداری تهران گفت : اعضای شورای شهر تهران نسبت به کاهش درآمدهای شهرداری بسیار حساس هستند و در این رابطه چند جلسه ویژه با حضور شهردار تهران برگزار شد.
 
وی ادامه داد : در شهرداری تهران ۴ کمیته بررسی زمینه های افزایش درآمد شکل می گیرد که یکی از این کمیته پیگیری مطالبات کمیسیون ماده ۱۰۰ است، حدود ۷۰ هزار پرونده ماده ۱۰۰ داریم که به دلایل مختلف درآمدهایمان از این محل پایین است.
 
به گفته هاشمی  بخشنامه های مختلفی که در این مدت برای جلوگیری از ساخت وساز غیر و مجاز و کم کردن اختیارات شورای معماری مناطق صادر شده در کاهشدرآمد های شهر تاثیر گذار بوده است . 
 
رییس شورای شهر تهران یادآور شد:درحوزه شهرسازی تاکید مدیریت شهری اجرای قانون است و به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد. باید بتوانیم موانعی که در راه سرمایه گذاری در شهر است را برداریم تا سرمایه گذاران علاقمند و تشویق به سرمایه گذاری شوند. همچنین موضوع TOD که شورای شهر تهران اجرای آن را پیگیری می کند می تواند به افزایش درآمد های شهر کمک کند.
 
به گزارش مهر، شهردارتهران مدتی پیش از کاهش ۴۰ درصدی درآمد های شهرداری از محل ساخت و ساز خبر داده بود./مهر 
منبع : ایران آنلاین