کد مطلب: 140960
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴
مشهد - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: صادر نکردن روادید برای شرکت کنندگان در نشست‌های بین‌المللی از سوی آمریکا روش منسوخ شده است لذا با توجه به عدم صدور سفر خود را به آمریکا لغو کردم.
 

به گزارش ایران خبر، فرهاد دژپسند صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص عدم صدور ویزا برای شرکت در اجلاس سالانه ۲۰۱۹ گروه بانک جهانی و صندوق بین‌الملل پول، اظهار کرد: سفر خود به آمریکا برای شرکت در اجلاس سالانه ۲۰۱۹ گروه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را با هدف اعتراض به«بی احترامی به هیات ایرانی این هیئت» لغو کردم.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز این روش‌ها منسوخ شده است، افزود: توسعه اقتصادی کشور با تکیه بر منابع داخلی با نگاه جهانی و برون زا مورد پیگیری است. 

دژپسند همچنین در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه خین عرب مشهد در خصوص وضعیت کشف رود، تصریح کرد: در آخرین سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی به اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومانی به کشف رود اختصاص یافت.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با تأکید بر اینکه در مراحل آغازین کارحدود ۱۵ میلیارد تومان به کشف رود اختصاص یافت، ابراز کرد: در مراحل بعد روش تامین مالی با مشارکت بخش خصوصی تغییر پیدا کرد. یکی از آموزه‌های سیاست اقتصاد مقاومتی، مردمی سازی اقتصاد بوده است. به این ترتیب علاوه بر فراهم شدن امکان ایجاد پایداری و تداوم امور، اتکا به بودجه دولت نیز نخواهد بود و کار به نحو مطلوب پیش خواهد رفت.

وی با تأکید بر اینکه نباید تامین منابع مالی را تنها از دولت انتظار داشت، گفت: با توسل به روش های جدید مانند مشارکت مردمی علاوه بر ایجاد پایداری به کاربرد بیشتر ابتکارات نیز خواهیم پرداخت.

دژپسند با اشاره به اینکه نخستین بار است که در صنعت آب به روش بیع متقابل تامین مالی پروژه صورت گرفته است، عنوان کرد: این نکته مهم است که در بخش آب توانستیم چنین حرکتی را انجام دهیم، لذا این حرکت باید برای تمام کشور به خصوص در مناطق کم آب الگو شود.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به حضور شرکت دانش‌بنیان در این پروژه، افزود: حضور این شرکت‌ها در این پروژه باعث شده تا از دانش و ابتکارات این حوزه به منظور وابستگی کمتر به خارج و همچنین افزایش  بهره‌وری در این پروژه استفاده کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر