کد مطلب: 141096
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
وزیرامورخارجه ایران روز سه شنبه از ناکامی امریکا در منزوی کردن ایران گفت.
 
به گزارش ایران خبر، وزیرامورخارجه ایران روز سه شنبه با اشاره به ناکامی آمریکا در منزوی کردن ایران در منطقه گفت: ایران مایل به مذاکرات هسته ای با قدرت‌های جهانی است اما سیاست زورگویانه آمریکا را نمی‌پذیرد.به گزارش شبکه الجزیره، محمدجواد ظریف در حاشیه کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ در قطر گفت: ایران آماده است تا در مورد برنامه‌های هسته‌ای خود با جامعه جهانی از جمله ایالات متحده تعامل داشته باشد.
ظریف با این حال افزود: تهران در بحث‌هایی که منافع ایران در آنان در نظر گرفته نمی‌شود، شرکت نخواهد کرد.
ظریف تاکید کرد: ایران در پی تصمیم سال گذشته آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ۲۰۱۵ میان ایران و قدرتهای جهانی، رویکرد "بازی مجموع صفر" را برای حل بحران رو به وخامت را نمی‌پذیرد.
وزیر امورخارجه ایران با اشاره به اصرار رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر لزوم توافق جدید گفت: ایران "از معامله یا دیدار نمی‌ترسد" اما از طرف دیگر همه ملزم هستند که به تعهدات خود عمل کنند.
ظریف همچنین در موزه ملی قطر گفت: بقای هر توافق بستگی به این دارد که هر طرف چیزی از آن به دست آورد.
وی افزود: تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران "ناکام" بوده است و سیاست واشنگتن برای منزوی کردن ایران در توافقات منطقه‌ای خواه در سوریه، افغانستان و یمن کار ساز نبوده است.
وزیر امورخارجه ایران همچنین در ادامه مجددا از طرح "ابتکار هرمز" ایران برای حل بحران‌های منطقه‌ای سخن گفت و عربستان سعودی را به تلاش برای منزوی کردن ایران، ترکیه و قطر از طریق توافق‌های امنیتی منطقه ای متهم کرد، و این اقدامات را "غیرقابل قبول" خواند. / ایرنا
 
منبع : ایران آنلاین