کد مطلب: 141192
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که طی یک سال گذشته که ایران تحت تحریم‌ نفتی قرار داشته، فروش نفت ایران از ۲.۵ میلیون بشکه به ۱۲۰ هزار کاهش یافت.
 
به گزارش ایران خبر، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که طی یک سال گذشته که ایران تحت تحریم‌ نفتی قرار داشته، فروش نفت ایران از ۲.۵ میلیون بشکه به ۱۲۰ هزار کاهش یافت.برایان هوک که با العربیه مصاحبه می کرد، افزود: آمریکا تا رسیدن به توافقی جدید، همچنان به اعمال تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهد داد.
هوک با این ادعا که ایران به دلیل تحریم‌ها در مقایسه با اوضاع از دو سال پیش، امروز از نظر اقتصادی ضعیف است، گفت: واشنگتن پیش‌تر، «ایجاد مکانیسمی با بانک های سوئیس برای اجازه صادرات مواد انسانی و پزشکی به ایران» را اعلام کرده است.
به نوشته ایسنا، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: ایران عربستان سعودی را از شمال هدف قرار داد و از جنوب از طریق حوثی ها آن را هدف قرار داد. ما پس از هدف قرار دادن تأسیسات آرامکو تعداد نیروهای خود را در عربستان سعودی افزایش داده‌ایم.
هوک تأکید کرد که واشنگتن برنامه موشکی ایران را که بزرگترین در خاورمیانه است هدف قرار داده است.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو تأکید کرد که واشنگتن منتظر است که عراق برای دوری از وابستگی اقتصادی به ایران گام بردارد.
وی همچنین گفت: ایران ۱۶ میلیارد دلار صرف شبه‌نظامیان در عراق و سوریه کرده است./
منبع : ایران آنلاین