کد مطلب: 141346
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
ایسنا/اصفهان
 
به گزارش ایران خبر، سردار محمدحسین سپهر، امروز (دوشنبه) در جمع راهپیمایان اصفهانی روز ۱۳ آبان در میدان امام حسین(ع) این شهر، اظهار کرد: به شهیدان انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم درود می‌فرستیم. اصفهان نشان افتخار ایران است، امروز سالگرد مقاومت و مبارزه دانش آموزان ایران اسلامی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ است. دانش‌آموزانی که برای اعتراض به تبعید امام راحل در سال ۱۳۴۳ در دانشگاه تهران تظاهرات کردند و قریب به ۶۰ شهید در این روز تقدیم انقلاب اسلامی شد.

وی افزود: نقش دانش آموزان در سال بعد در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ در دانشگاه مبارزه با آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی به نمایش درآمد و بار دیگر نفرت خود را از دشمنان اعلام داشتند. اگر لانه جاسوسی را دانشجویان به تسخیر در نمی‌آوردند تجربه انقلاب‌های مردمی در کشورهای دنیا با کودتاهای آمریکایی آن حکومت‌ها ساقط می‌شد.

به گزارش ایران خبر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، با بیان اینکه هوشمندی و ذکاوت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی تمام معادلات دشمن را بر هم زد و انقلاب دوم را رقم زد، گفت:  امام راحل فرمودند "محکم بایستید که خوب جایی را گرفتید." امروز چهلمین سال شکست‌های آمریکا را جشن می‌گیریم. آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم بیشترین جنایات را علیه ایران کرد. حمایت از رژیم منحوس پهلوی از جمله کارهای اشتباه این کشور بود.

سپهر تصریح کرد: استکبار تمام تلاش خود را برای ساقط کردن نظام اسلامی به کار برد. در ۸ سال دفاع مقدس آمریکایی از صدام حمایت کردند و در سال ۱۳۶۴ که پیروزی‌های ایران منجر به شکست حزب بعث می‌شد آمریکایی‌ها به خلیج فارس وارد شدند و به کشتی‌های ایرانی حمله کردند. بعد از ناکامی، به عراق سلاح شیمیایی دادند، اما ما تسلیم دشمن نشدیم.

وی ادامه داد: حمایت و پناه دادن به منافقین کاری را از پیش نبرد. تحریم‌های اقتصادی و تجاری و دارویی ما را مغلوب نکرد. فتنه‌های ۱۳۷۸، ۱۳۸۸ و دی‌ماه ۱۳۹۶ با حمایت پارلمان آمریکا بود تا نظام اسلامی را ساقط کنند. فشار به سازمان ملل کار به جایی نبرد. آمریکایی‌ها امروز به این نتیجه رسیده‌اند که قدرت تغییر محاسبات و رهبران و مردم ما را ندارند و پذیرفته‌اند که شکست آنان قطعی است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، گفت: امروز آمریکایی‌ها اعتراف می‌کنند که سقوط آنان در پیش است. یکی از اساتید مشهور آمریکا می‌گوید سقوط آمریکا اتفاق افتاده است. ریشه سقوط آمریکا در ثروت بدون کار و تجارت بدون اخلاق و علم بدون انسانیت است. یک استاد مورخ آمریکایی می‌گوید بزرگترین عامل سقوط آمریکا نظامی‌گری آن است.

سپهر افزود: به برکت دین و دین‌مداری و رهبری امام خامنه‌ای و به برکت مردمِ پای‌کار ایران اسلامی، دشمن را مغلوب اراده‌های ایمانی خود کرده‌ایم. وقتی نتانیاهو اعتراف به اقتدار نظامی ایران می‌کند خود گویای همه‌چیز است. ما به هر جا می‌نگریم خیمه‌های خمینی و خامنه‌ای را می‌بینیم. امروز پیام انقلاب اسلامی، افول آمریکا را نزدیک‌تر کرده است.

وی با بیان اینکه آینده دولت اسلامی و تمدن اسلامی را محقق می‌کنیم، اظهار کرد: مسئولان و کارگزاران ما گوش به فرمان رهبری باشند، به توصیه‌های رهبری در برجام گوش نکردند. درخواست می‌کنیم مسئولان با نگاه به درون تحریم‌ها را بشکنند. ایران ظرفیت‌های بزرگ علمی دارد، با نگاه به درون انقلاب را یاری کنند و مسئولان گام دوم انقلاب را با بی‌اعتنایی به غرب طی کنند، اما باید بدانیم بدعهدی‌های دشمن بسیار است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، خاطرنشان کرد: مردم گوش به فرمان امام خود باشند. مردم نقش انقلابی و صبر انقلابی داشته باشند. در کشور تولید علم داشته باشیم. امیدواریم خداوند به رهبرمان توفیق دهد در این صحنه مبارزه با دشمنان موجبات پیروزی ما را فراهم کنند.

منبع : خبرگزاری ايسنا