کد مطلب: 141501
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: وحدت و همدلی آرامش بخش جامعه است و آنچه توطئه دشمنان را خنثی می‌کند همین همدلی و انسجام بین آحاد مردم است.
 

به گزارش ایران خبر،  محمود واعظی امروز(پنجشنبه) در دیدار علما، روحانیون و شوراهای شهرستان عسلویه با اشاره به اینکه در آستانه هفته وحدت قرار داریم و با تبریک آغاز ولایت امام عصر(عج)، گفت: دولت همواره تلاش کرده وحدت و همدلی در همه سطوح به ویژه در ا ستان ها و شهرهایی که در آن اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند، حفظ شود.  

وی با بیان اینکه استان بوشهر به معنای واقعی تبلور وحدت و همدلی بین اقوام است، گفت: آنچه امروز در این منطقه شاهد هستیم و همزیستی مسالمت آمیز بر اساس اخلاق و آموزه های اسلامی باید به الگویی در کشور و همچنین در کشورهای منطقه تبدیل شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به برخی تلاش های تفرقه افکنانه در منطقه، گفت: باید تلاش کنیم هفته وحدت، پیام وحدت و همبستگی در کل جهان باشد تا بتوانیم دست به دست هم بر مشکلات غلبه کنیم.

واعظی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تفرقه و شکاف ایجاد شود، گفت: بزرگترین سرمایه همه ما وحدت و همدلی است که باید برای حفظ آن بکوشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حقوق شهروندی را از جمله اولویت های اصلی رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه های اصلی رئیس جمهور و از وعده های او به مردم در سال ۹۲ عملیاتی و اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی بود که در همین دولت تدوین و ابلاغ شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه یکی از بندهای منشور حقوق شهروندی این است که حقوق همه اقشار در سراسر کشور به رسمیت شناخته شود و شهروند درجه یک، دو و سه نداشته باشیم، گفت: امروز افتخار نظام اسلامی این است که در همه نقاط کشور پروژه های متعددی برای توسعه و پیشرفت متوازن در حال اجراست و کل کشور به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

 واعظی با بیان اینکه با اتکاء به توان داخلی و استفاده از ظرفیت و توانمندی های متخصصان کشور گام های بسیار خوبی در کشور برداشته شده است، گفت: همه باید تلاش کنیم دل ها به هم نزدیک شود و نباید اجازه دهیم تبلیغات مسموم خارجی و جنگ روانی و جنگ نرم دشمنان به ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم منجر شود و روند توسعه کشور را با اخلال مواجه کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: وحدت و همدلی آرامش بخش جامعه است و آنچه توطئه دشمنان را خنثی می کند همین همدلی و انسجام بین آحاد مردم است.

وی در ادامه با اشاره به بحران های منطقه تاکید کرد: این مشکلات از بیرون به کشورهای منطقه تحمیل شده است. آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه به دنبال تضعیف اسلام و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان در کشورهایی همچون یمن، عراق، لبنان، سوریه هستند و دست آمریکا و ایادی اش در این بحران ها به روشنی دیده می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان این که دست هایی برای اختلاف افکنی در بین مسلمانان فعال است، گفت: در مقاطع مختلف با ساختن طالبان و داعش به نام اسلام به دنبال ضربه زدن به اسلام بودند و با این کار تفرقه افکنی را در دستور کار خود قرار دادند.

واعظی با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال جنگ های نیابتی در منطقه است و با اختلاف افکنی بین قومیت ها به دنبال ضربه زدن به اسلام است، گفت: از مردم عراق، سوریه و عزیزان مان در سپاه که با مبارزه با تروریسم و داعش مانع از تحقق هدف دشمنان شدند، تشکر میکنیم.

وی تاکید کرد: امروز نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و انسجام داریم و همه باید دست به دست هم برای تحقق وحدت جهانی گام برداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی مدیران، علما و ائمه جماعات حاضر در جلسه تاکید کرد: مسائلی که در رابطه با مشکلات منطقه مطرح شد، دغدغه دولت نیز هست و ما پیگیری مطالبات شما را وظیفه خود می دانیم و حتما این کار را انجام خواهیم داد.

واعظی با بیان اینکه مدیران وقتی می توانند بهترین تصمیم را بگیرند و به مردم خدمت کنند که در میان مردم باشند، گفت: ما به این مردم که در شرایط سخت ناشی از تحریم های ناعادلانه دشمنان تحمل کرده اند، بدهکاریم و همه تلاش خود را برای حل مشکلات انجام خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم برای ما بسیار مهم است، اظهار داشت: حل مشکل محیط زیست منطقه با جدیت از سوی مدیران استان و مسوولان کشوری در حال پیگیری است و اطمینان می دهم که دولت به دنبال حل این مشکل ۳۰ ساله منطقه است.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین موضوع اشتغال جوانان را از دغدغه های دولت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه آمارهای ارائه شده حکایت از جذب و اشتغال نیروهای بومی در منطقه دارد و این سیاست مدیران استان است که با جدیت دنبال می شود. البته جذب ها نباید فقط در سطوح پایین باشد بلکه مدیران در سطوح بالا نیز باید از افراد شایسته بومی منطقه انتخاب شوند.

واعظی رسیدگی به وضعیت بهداشت، درمان، تامین آب آشامیدنی سالم و حل مشکلات اشاره شده از سوی حاضران در جلسه را مورد تاکید قرار داد و گفت: به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، برای رسیدگی به نیازها و مشکلات مناطق محروم هیج محدودیتی قائل نمی شویم.

منبع : خبرگزاری مهر