کد مطلب: 141781
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری زن و مرد کلاهبرداری که با وعده خرید ملک از دوست قدیمی شان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری زن و مرد کلاهبرداری که با وعده خرید ملک از دوست قدیمی شان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد و گفت: متهمان با دریافت مبلغ ۱۲ میلیارد ریال از محل سکونشان گریخته بودند.  

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند در تشریح این خبر، گفت: در هشتم مهرماه سال امسال مردی میانسال به دادسرای شهر ری مراجعه و شکایتی را با موضوع کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان طرح کرد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از ثبت شکایت اولیه پرونده از شعبه دوم بازپرسی دادسرای شهرری برای رسیدگی تخصصی و دستگیری متهمان در اختیار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی فاتب قرار گرفت.  

وی عنوان کرد: شاکی پس از مراجعه به پایگاه نهم اظهار داشت: فردی به نام بهنام که از دوستان قدیمی من است خانمی را که مدعی بوده مشاور املاک است و از طریق تلگرام با وی در تماس بوده به من معرفی کرد تا منزل مسکونی در محدوده خیابان نیروی هوایی زیر قیمت منطقه به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای من خریداری کنند. ولی با واریز این مبلغ به حساب دوستم دیگر دوستم و خانم مشاور املاک پاسخگوی تلفنم نبودند و گریخته اند.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که بهنام پس از چندین بار جابجایی پول، نهایتا ۹۰۰میلیون تومان از پول های مال باخته را به حساب مادرش واریز کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات پلیسی در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور توقیف حساب مذکور اخذ شد، گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه بهنام در منطقه شهر ری شناسایی و بدین ترتیب با دستور قضائی اولین متهم پرونده در هیجدهم آبان ماه دستگیر و به پایگاه نهم منتقل شد.

وی افزود: بهنام در ابتدا منکر بزه انتسابی بود و اظهار داشت: بابت وجوه دریافتی از شاکی به مال باخته طلا تحویل داده است.

متهم پس از بازجوئی های تخصصی اذعان داشت: با برنامه ریزی قبلی و با همکاری خانمی به نام مهین که او را با هویت جعلی خانم بیدستانی به شاکی معرفی کرده بودم تا اعتمادش را جلب کنم و با برانگیختن حس طمع مال باخته و سوء استفاده از اعتماد وی تحت پوشش خرید ملک زیر قیمت منطقه، مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان از وی اخاذی و کلاهبرداری کردم.  

با اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به کلاهبرداری از دوستش با همکاری خانمی به نام مهین، مخفیگاه متهم دوم پرونده در تهران شناسایی شد و وی در یک عملیات پلیسی با دستور قضائی دستگیر و هر ۲ متهم با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای شهرری روانه زندان شدند.  

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه کلاهبرداران با استفاده از حس طمع ورزی مال باختگان نسبت به فریب افراد می پردازند، در انجام معاملاتی که شما را تشویق به خرید ملک و یا خودرو زیر قیمت بازار می کنند، با احتیاط بیشتری معامله را انجام دهید.

منبع : خبرگزاری مهر