کد مطلب: 141787
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
بنا بر اعلام مدیرکل بهزیستی کشور سالانه حدود ۶۰ هزار نفر در کشور بر اثر حواث رانندگی دچار معلولیت می‌شوند.
 
به گزارش ایران خبر، وحید قبادی دانا روز سه شنبه در اختتامیه همایش مدیران بهزیستی کشور در بابلسر اظهار داشت: هر ساله بیش از ۳۷۰ هزار نفر بر اثر تصادفان در کشور دچار مجروحیت می شوند که از این تعداد ۶۰ هزار معلول برجای می گذارد.

وی ادامه داد: متاسفانه هرساله از تعداد معلولین حواث رانندگی ۲ هزار نفر دچار ضایعه نخاعی می شوند که همگی به بهزیستی مراجعه کرده و تحت پوشش بهزیستی قرار می گیرند.

رئیس بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۴۷ هزار معلول در مراکز بهزیستی کشور نگهداری می شوند گفت: از این تعداد در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار معلول ضایعه نخاعی هستنددر مراکز نگهداری بهزیستی کشور خدمات دهی و نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه یک میلیون ۴۵۰ هزار معلول در کشور تحت پوشش بهزیستی قرار دارند افزود: یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار کشور نیز تحت پوشش مستمری بهزیستی قرار دارند.

گفتنی است سازمان بهزیستی ۲۲ هزار نیروی انسانی دارد و بیش از یک هزار مرکز نگهداری از معلولین، سالمندان و بیماران روانی در سراسر کشور فعال است.

همایش مدیران بهزیستی کشور به مدت ۲ روز در شهرستان بابلسر برگزار شد که عصر امروز به کار خود پایان داد.

همچنین این در این نشست به مشکلات مددجویان استان های مختلف و برنامه ریزی برای ساماندهی جامعه هدف پرداخته شد و روش های علمی در مقابله با آسیب های اجتماعی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت./ ایرنا

منبع : ایران آنلاین