کد مطلب: 141821
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
قائم مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۲۰ تا ۲۵ درصد تهرانی های نیازمند و زیر خط فقر تحت پوشش کمیته امداد استان تهران هستند.
 

به گزارش ایران خبر، حسین صمصامی‌ در آیین تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان‌ تهران که امروز برگزار شد با اشاره به اینکه فعالیت در کمیته امداد وضعیت متفاوتی با دیگر دستگاه‌ها دارد گفت: ارائه خدمات و خدمت رسانی در کمیته امداد بزرگترین عبادت است.

وی با اشاره به اینکه استان تهران به لحاظ گستردگی وامکانات ۲۳ درصد از تولید ناخالص ملی ایران را تولید می‌کند افزود: بعد از استان تهران که جمعیت ۱۶.۳ درصدی را دارد ، خوزستان با ۱۴ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد تهرانی های زیر خط فقر تحت پوشش امداد هستند، گفت: ۱۶ میلیون ایرانی زیر خط فقر زندگی می کنند.

به گفته وی ، همچنین بر اساس اطلاعات اعلام شده بانک مرکزی در تیرماه ۶۲.۵ درصد از کل تسهیلات بانکی به شهروندان تهرانی پرداخت شده که کل مبلغ پرداختی به شهروندان ۱۹۵۰ میلیارد تومان بوده است.

صمصامی با اشاره به اینکه در شهریور ماه امسال هزینه خوراک هر فرد ۴۴۶ هزار تومان بوده است گفت: این رقم در آذر سال گذشته ۳۴۹ هزار تومان برآورد شد.

منبع : خبرگزاری مهر