کد مطلب: 141826
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
ایسنا/هرمزگان
 
به گزارش ایران خبر، رئیس کمیته امداد کشور صبح امروز در همایش اهدای مسکن ایتام و نیازمندان استان هرمزگان گفت: این واحد های مسکونی با  تلاش کمیته امداد و خیران به مددجویان اهدا شد.

مرتضی بختیاری افزود: بیش از ۶۰۰ واحد توسط موسسه خیریه اشرف الانبیاء برای مددجوبان استان هرمزگان  ساخته شده است و در سال آینده نیز ۱۲۰ واحد دیگر ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیته امداد بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز ، بیش از ۷۰ هزار دانشجو و ۴ هزار طلبه تحت پوشش دارد، اظهار کرد: طبق گزارش بانک مرکزی مددجوبان کمیته امداد که تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند، خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها هستند.

 بختیاری اضافه کرد: کمیته امداد گرچه بودجه دولتی برای پرداخت مستمری دارد که از نمایندگان مردم و دولت تقدیر می‌کنیم، اما کار اصلی بر دوش مردم ، خیران و نیکوکاران است.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان بیان کرد: از سال ۹۵ بیش از ۴ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های نیازمند ساخته شده و ۶ هزار مورد خدمات مسکن و نیازهای اورژانسی خانواده‌ها در بخش مسکن نیز ارائه شده است.

علی الهیاری افزود: ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانواده ایتام و نیازمند در استان هرمزگان بدون مسکن هستند که از این میزان ۲ هزار و ۲۰۰ خانواده نیاز به تامین مسکن فوری دارند.

وی تصریح کرد: در بندرعباس و سایر شهرها تامین زمین سخت است و نمی‌توان به سادگی زمین گرفت، اما در روستاها با همکاری و تعامل بنیاد مسکن و خیران، هدف گذاری شده تا سال ۱۴۰۰ مشکلات حوزه مسکن ایتام و نیازمندان هرمزگان  برطرف شود.

 مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان خاطرنشان کرد: برای هر واحد مسکونی با متراژ ۵۰ متر، ۵۰ میلیون تومان جدای از سهم آورده خانواده‌ها اعتبار صرف شده و  این منازل هدیه نظام و رهبری به ایتام و نیازمندان است.

منبع : خبرگزاری ايسنا