کد مطلب: 141968
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: حدود ۶۰۰ پایگاه ما در تمام محورهای مواصلاتی که دچار برف و کولاک هستند به صورت آماده باش درآمده‌اند.
 

به گزارش ایران خبر، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: حدود ۶۰۰ پایگاه ما در تمام محورهای مواصلاتی که دچار برف و کولاک هستند به صورت آماده باش درآمده‌اند و از شب گذشته که این شرایط آغاز شد آماده خدمت رسانی هستند.

سلیمی تصریح کرد: از هموطنان عزیز درخواست می کنم مخصوصا در جاده‌های کوهستانی حتما برای توقف و دریافت خدمات به پایگاه‌هایی که جمعیت هلال احمر در محورها تعبیه کرده مراجعه کنند و برای دریافت نشانی نزدیک‌ترین پایگاه‌ها می‌توانند با شماره  ۱۱۲ که حتی بدون سیمکارت در دسترس است تماس بگیرند.

وی ادامه داد: تا کنون بالغ بر ۷۳۶ نفر از خدمات اجمدادی جمعیت هلال احمر استفاده کرده‌اند و امیدواریم با رعایت  نکات و توصیه‌های ایمنی برای هیچ یک از هموطنان مشکلی ایجاد نشود.

سلیمی با اشاره به طرح‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر در شرایط مختلف گفت: امسال طرح زمستانه زودتر شروع شد، هشدار و آماده باش را بر اساس اطلاعاتی که دریافت کرده بودیم از مدتی پیشتر اعلام کرده بودیم و حتی بالگردهای امدادی را در نقاط حادثه خیز مستقر کردیم که خدمات امدادی در استان های مورد نظر ارائه شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: خدمات و تجهیزات امدادی لازم را در استان هایی که نیاز بوده تقویت کردیم و امیدواریم که بتوانیم بعد از روز دوشنبه که وضعیت پایدار حاکم می‌شود خدمات امدادی بهتری ارائه کنیم.

سلیمی در پایان گفت: در محورهای کوهستانی همراه داشتن زنجیر چرخ جزو الزامات است و به ویزه مهم است که هموطنان گرامی در شرایط عادی نحوه استفاده از آن را تمرین کنند. چرا که برای نمونه در حوادث اتوبان قم تهران مهم ترین علتش این بود که خودروها زنجیر چرخ همراه نداشتند یا در خیلی از موارد رانندگان نحوه استفاده از آن را نمی‌دانستند.

منبع : خبرگزاری مهر