کد مطلب: 141997
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
صبح دیروز تهران به‌خاطر بارش شدید برف پاییزی چهره متفاوتی به‌خود گرفت و شهروندان را با مشکلات و حوادث زیادی رو‌به‌رو کرد. هر چند از اواسط هفته گذشته بارش برف برای روز شنبه پیش‌بینی شده بود اما آنچه در ساعت‌های نخست پس از بارش در خیابان‌های شهر شاهد بودیم ، لغزنده بودن معابر بود که باعث زمین خوردن و آسیب دیدگی برخی از شهروندان شد.
 
به گزارش ایران خبر، زهره صفاری- خبرنگار

به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند.
هر‌چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به‌خاطر بارش برف دچار مصدومیت و حادثه شدند اما طبق پیش‌بینی اورژانس این آمار برای روز یکشنبه که یخ زدگی معابر را شاهد خواهیم بود افزایش خواهد یافت بنابراین شهروندان پیاده و حتی رانندگان باید مراقب این موضوع باشند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. با حضور امدادگران مشخص شد یکی از نیروهای داوطلب هلال احمر که با موتور شخصی در حال تردد بوده است به‌دلیل لغزندگی خیابان روی زمین افتاده و مچ پایش آسیب دیده بود. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند.

---
آماده باش صددرصدی پلیس راهور تهران

سردار محمدرضا میهماندار ‌با اشاره به آماده باش صددرصد راهور تهران گفت: «با توجه به پیش‌بینی بارش برف، نیروهای پلیس راهور از ساعت 6 صبح در معابر مستقر شده و در آماده باش صددرصدی بودند اما از آنجا که در مناطق شمالی تهران با توجه به شیب‌دار بودن معابر، لغزندگی و تداوم بارش‌ها، بازگشایی نیاز به برف‌روبی و ریختن شن و نمک داشت، تأخیر حضور عوامل شهرداری و نداشتن زنجیر چرخ ترافیک در این مناطق را افزایش داد. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد. در بسیاری از مسیرها به‌دلیل نشستن برف و عدم برف‌روبی، پاشیدن شن و نمک، خودروها امکان حرکت نداشتند و حتی در برخی از معابر، رانندگان خودروهای خود را وسط خیابان رها کرده بودند.

بیشتر بخوانید/ تهران قفل شد

 

منبع : ایران آنلاین