کد مطلب: 142031
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه افزایش قیمت سوخت تاثیری در قیمت مسکن ندارد، گفت: هیچ کسی اجازه ندارد تغییری در قیمت‌ها ایجاد کند و قطعا تعزیرات برخورد جدی با موارد اینچنینی می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، محمد اسلامی در حاشیه ششمین کنفرانس بین‌المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم در جمع خبرنگاران گفت: افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت هواپیما تاثیری نخواهد داشت و درست نیست در این رابطه هیجانی فکر کنیم.

وی ادامه داد: افزایش قیمت سوخت تاثیری در قیمت مسکن ندارد.علت این است که سهم بنزین بر قیمت کالای تمام شده زیاد نخواهد بود. هیچ کسی اجازه ندارد تغییری در قیمت‌ها ایجاد کند و قطعا تعزیرات برخورد جدی با موارد اینچنینی می کند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی طی چند وقت اخیر اقدامات قابل توجهی در زمینه حمل و نقل و موضوعات ساختمان و شهرسازی انجام داده است. یکی از موضوعات مبحث ۱۹ ساختمان‌سازی است که در آن بازنگری انجام شده و از سازمان نظام مهندسی انتظار داریم که حتما این مبحث را در طراحی ساختمان‌ها نظارت و اعمال کند. رعایت این مبحث از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط و مردم می‌توانند سهم به سزائی در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای داشته باشد.

اسلامی اضافه کرد: طی چند سال گذشته نوسازی ناوگان پرشتاب انجام می‌شد اما به دلایل مختلفی از جمله کمبود منابع مالی، رکود  در این باره ایجاد شد. اما نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای با اهتمام بیشتری در سال جدید در دستور کار ما قرار گرفته است. همچنین برای نوسازی حمل ونقل ریلی نوسازی لکوموتیو و ناوگان ریلی در اولویت‌های ماست. قراردادهای را در زمینه برقی کردن خطوط ریلی با بخش خصوصی منعقد کرده بودیم که در حال حاضر به دنبال آن هستیم که این قراردادها را فعال کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر