کد مطلب: 142058
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۸۵ واحد رشد کرد که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۷۲۶ واحد رسید.براساس معاملات امروز بیش از ۱۱ میلیارد و ۸۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش دو هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.
 
به گزارش ایران خبر، همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲۱۴ واحد کاهش به ۸۵ هزار و ۲۲۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با  ۱۴۳ واحد افت به ۵۶ هزار و ۹۸۵ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با ۴۱۹ واحد کاهش به رقم ۳۵۰ هزار و ۷۲۴ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲۳۰ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و هشت واحد کاهش داشتند.

نمادهای بانک ملت (وبملت)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت تبریز (شبریز) و پتروشیمی پارس (پارس) در معاملات امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) و صنعتی و معدنی گلگهر (کگل) با بیشترین تاثیر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

 

شاخص بورس

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۸۶ میلیون  برگه سهم به ارزش ۹۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۶۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۱۶۰ میلیون و ۳۷۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید برق عسلویه (بمپنا) و بیمه کوثر (کوثر) در معاملات امروز بیشترین تاثیر مثبت و پالایش نفت لاوان (شاوان)، توکاریل (توریل) و مدیریت انرژی امید تابان هور  (وهور) بالاترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند./ایرنا

بیشتر بخوانید

شاخص بورس منفی شد

رشد ۳۶۹۵ واحدی شاخص بورس

منبع : ایران آنلاین