کد مطلب: 142628
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی درحالی در وزارت کشور درحال انجام است که روز گذشته ۷۹۸ نفر از سراسر کشور داوطلب نمایندگی دور یازدهم مجلس شده‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، نام‌نویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات در حالی ادامه دارد که کم‌کم چهره‌های سیاسی برای ثبت‌نام به حوزه های ثبت نامی مراجعه می کنند.

به گزارش ایرنا، در نخستین روز نام نویسی در روز گذشته  ۷۸۹ داوطلب برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ثبت نهایی شد که از این تعداد  ۹۲ درصد مرد و ۸ درصد زن هستند.

دیروز در وزارت کشور شخصیت هایی مانند محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران در دور دهم مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدسادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر در دور نهم مجلس شورای اسلامی، محمدحسن قدیری ابیانه فعال سیاسی و سفیر اسبق ایران در دو کشور، سیدهادی مقدسی نماینده مردم بروجرد در دور هشتم مجلس شورای اسلامی و توحید نوبخت فرزند رییس سازمان برنامه و بودجه با حضور در محل ستاد انتخابات وزارت کشور نسبت به نام نویسی برای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اقدام کردند.

روز دوم ثبت نام همزمان در فرمانداری‌های سراسر کشور در وزارت کشور درحال انجام است. محمد عباسپور نماینده دوره چهارم، ششم و هفتم مجلس از ماکو برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کرده است. او اعلام کرد در دوره یازدهم از حوزه انتخابیه تهران و به صورت مستقل شرکت می‌کند.

همچنین حمیدرضا پشنگ نماینده مردم خاش و میرجاوه در دوره های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی هم صبح امروز با حضور در وزارت کشور، از حوزه انتخابیه خاش و میرجاوه ثبت نام کرد.

این نماینده سابق مجلس که خود را وابسته به هیچ حزب و جناحی نمی‌داند، در جمع خبرنگاران اعلام کرد «حزب من حزب الله است. حزب ندارم و به خاطر مردم آمده ام».

او که خود را بازنشسته فرهنگی می‌داند، درباره هزینه انتخاباتی خود در ادوار گذشته گفت: «به جرات می گویم در مجلس ششم، هفتم و هشتم ریالی هزینه نکردم. فرهنگی بودم و با اعتماد و رای مردم به مجلس آمدم».

محمدسعید احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان و عضو حزب پیشرفت و عدالت شخصیت دیگری است که صبح امروز برای نام نویسی به وزارت کشور مراجعه کرد و قرار است داوطلب حوزه انتخابیه تهران باشد.
سلیمان فهمیمی گیگلو نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار و اصلان‌دوز در دور هفتم مجلس شورای اسلامی چهره دیگری بود که برای ثبت نام پیش از ظهر دومین روز انتخابات به وزارت کشور مراجعه کرد.
وی در گفت وگو با ایرنا درباره حضورنیافتنش در دوره های قبل گفت: دور نهم ثبت نام و رای نخست را کسب کردم اما به دلیل کشیده شدن انتخابات به دور دوم، رقیب از من پیشی گرفت. در دوره دهم هم صلاحیتم احراز نشد.
نماینده اسبق مجلس که خود را اصولگرا می‌داند، ادامه  داد: اگرچه در اصل اصولگرا هستم اما مستقل می‌آیم.
محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس دهم شورای اسلامی در وزارت کشور حضور یافت و برای داوطلبی نمایندگی حوره انتخابیه الیگودرز برای دور یازدهم مجلس نام نویسی کرد.

به گفته وزیر کشور، ‌ زمان ثبت نام از داوطلبان ۷ روز است و نام نویسی تا پایان روز شنبه مورخ ۱۶ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت.

منبع : ایران آنلاین