کد مطلب: 142635
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
ایسنا/سمنان
 
به گزارش ایران خبر، حبیب‌الله خجسته‌پور در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دیروز آغاز و امروز نیز ادامه داشته و این روند تا شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه ثبت‌نام تا 16 آذر ادامه دارد از نامزدهای حوزه‌های انتخابیه این استان خواست حتی‌الامکان ثبت‌نام خود را به آخرین روز موکول نکنند. همچنین برای اینکه به مشکلی برخورد نکنند همه مدارکی که در اطلاعیه‌های ستاد انتخابات برآن تاکید شده را با خود به همراه داشته باشند تا ثبت‌نام آنها انجام شود.
وی با بیان اینکه 24 فرآیند از 25 فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود گفت: نوشتن رای و شمارش آرا تنها فرآیندی است که به صورت غیرالکترونیکی انجام می‌شود.

خجسته پور با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسب الکترونیکی در این استان گفت: استان سمنان از زیرساخت خوبی در حوزه‌های ارتباط الکترونیک برخوردار است و هیچ مشکلی در این بخش ندارد.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان از تشکیل هیات‌های اجرایی در چهار شهرستان اصلی، چهار فرمانداری فرعی و هفت بخشداری مستقل استان خبر داد و افزود: فرآیند معرفی معتمدین به هیات‌های نظارت نیز در این ستادها آغاز شده است.

به گزارش ایران خبر، در اولین روز ثبت‌نام‌ها 9 داوطلب نمایندگی مردم در مجلس یازدهم با مراجعه به ستادهای انتخابات این استان ثبت نام کردند که سهم هر کدام از حوزه‌های انتخابیه به استثنای حوزه گرمسار و آرادان که سه نامزد ثبت‌نام کردند، دو نامزد بود. همچنین برپایه گزارش خبرنگاران ایسنا در فرمانداری‌های چهارگانه استان تا ظهر دومین روز نیز 6 نامزد دیگر برای کاندیداتوری در انتخابات اسفندماه ثبت‌نام کردند که با احتساب آن فعلا شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در چهار حوزه انتخابیه این استان به 15 نفر رسیده است که 13 نفر آنان مرد و دو نفر نیز زن هستند.

منبع : خبرگزاری ايسنا