کد مطلب: 142772
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵
اگرچه با برقرار شدن آرامش در کشور، ‌اینترنت ثابت و همراه به‌صورت تدریجی در استان‌ها متصل شده، اما برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان هنوز هم از دسترسی به اینترنت محروم‌اند.
 
به گزارش ایران خبر،  اتصال ایران به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان) به مدت 5 روز کاملاً قطع بود؛ اما از روز پنجشنبه (۳۰ آبان) اتصال اینترنت در بخش ثابت و خانگی، دانشگاه‌های بزرگ کشور و برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی آغاز شد؛ اما سیستان و بلوچستان همچنان از دسترسی به اینترنت بازمانده است. البته دیروز محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات خبر داد اینترنت شمال این استان برقرار شده است و ابراز امیدواری کرد مجوز اتصال جنوب این استان به اینترنت صادر شود.
امروز محمد نعیم امینی‌فرد رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی نمایندگان استان برای برقراری مجدد اتصال اینترنت در این استان، خبر داد که براساس اظهارات مقامات استانی، اینترنت تا پایان هفته وصل می‌شود. وی افزود: وزیر کشور به‌عنوان رئیس شاک(شورای امنیت کشور) دستور اتصال اینترنت را دادند، ولی ملاحظات امنیتی در استان وجود داشت و مسائل امنیتی به وجود آمد که غیر مرتبط با اعتراضات آبان‌ماه بود، لذا به درخواست شورای تأمین استان اتصال اینترنت به تأخیر افتاد. نماینده ایرانشهر در مجلس ادامه داد: همزمان با قطعی اینترنت در کل کشور اینترنت در استان سیستان و بلوچستان هم قطع شد، البته اینترنت خانگی برای یک مدت دو - سه روز وصل شد، اما اینترنت موبایل وصل نشد و در حال حاضر اینترنت موبایل به طور کلی و اینترنت ADSL در مرکز و جنوب استان قطع است.
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری هم امروز در حاشیه هیأت دولت درباره علت قطع اینترنت سیستان و بلوچستان گفت:‌ قطعی اینترنت سیستان و بلوچستان هیچ ارتباطی با آن اتفاقات هفته گذشته ندارد، آنجا در یک بخشی مسأله‌ای پیش آمده و نگرانی‌هایی را نیروهای امنیتی دارند، اما با توجه به اینکه شرایط سیستان و بلوچستان خاص است و اشراری که در پاکستان اقامت دارند مواقعی وارد شده و حرکات تخریبی انجام می‌دهند و خارج می‌شوند، به همین دلیل نیروهای امنیتی آنجا به‌دنبال این هستند که خسارتی به مردم وارد نشود و جان مردم حفظ شود یک مقدار ملاحظه می‌کنند؛ به محض اینکه این مسأله حل شد اینترنت وصل می‌شود.
منبع : ایران آنلاین