کد مطلب: 142823
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجلس فعلی، بی خاصیت است و در شمار ضعیف‌ترین مجلس بعد از انقلاب محسوب می‌شود از این رو باید تغییر کند.
 

به گزارش ایران خبر، سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم امروز(جمعه) پس از ثبت نام در انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران در رابطه با علت حضور خود در انتخابات مجلس اظهار داشت: شرایط فعلی کشور نیاز به تغییر و تحول دارد. فکر می کنیم که اسفند ماه امسال فرصت مغتنمی است که گام اول در تغییر و تحول در حوزه های کشور ایجاد شود.

وی عنوان کرد: با انتخاب نمایندگان دلسوز، متعهد و فداکار و با شناخت نسبت به ساختارهای کشور و ایده هایی که بتواند کشور را از این وضعیت رهایی بخشد و راهکار برون رفت از مشکلات را داشته باشد می توان تحول ایجاد کرد.

وزیر ارشاد دولت دهم افزود: نمایندگانی که دنبال منافع حزبی، شخصی و گروهی نباشند با درنظر گرفتن مصالح مردم می‌توانند نظارت دقیقی بر مسئولان اجرایی داشته باشند تا کار کشور به خوبی انجام شود.

حسینی بیان کرد: برخی نمایندگان که از مبانی فقهی و حقوقی بی بهره باشند معلوم نیست چقدر بتوانند حتی با داشتن حسن نیت به وظایف خود عمل کنند.

وی در رابطه با اولویت های مجلس یازدهم، گفت: مشکلات مردم باید در صدر برنامه های نمایندگان باشد و برون رفت از مشکلات فعلی و نظارت دقیق بر اجرای اسناد بالادستی و قوانین مصوب مجلس اولویت مجلس یازدهم است.

این فعال سیاسی اصولگرا در خصوص عملکرد شورای نگهبان و انتقاد اصلاح طلبان از آن، اظهار داشت: البته این انتقاد را برخی از نیروهای متدین، دلسوز و مردم هم دارند و آنها می گویند شورای نگهبان در اجرای وظیفه خود در مواردی کوتاه آمده است و به طبع آن افرادی در مجلس نفوذ یافتند که دنبال زد و بند و کسب منافع هستند.

حسینی افزود: تعداد قابل توجهی از آنان پرونده دارند و آقای کدخدایی هم اعلام کرده بعد از دوره نمایندگی سراغ آنها خواهند رفت.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی معتقدیم شورای نگهبان باید دقت بیشتری داشته باشد. البته نگاه حزبی جناحی قابل قبول نیست که فقهای شورای نگهبان هم بر این‌ باور هستند. امیدواریم هیئت های اجرایی و نظارت با دقت به وظیفه خود عمل کرده و مردم هم شایستگان را انتخاب کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا در رابطه با ترکیب سیاسی مجلس آینده تصریح کرد: اگر بین نیروهای انقلاب وفاق ایجاد شود قطعا مردم این آمادگی را دارند، مجلس فعلی که مجلس بی خاصیت است و در شمار ضعیف‌ترین مجلس بعد از انقلاب محسوب می شود را تغییر دهند و شاهد ترکیبی از نیروهای متعهد و انقلابی در مجلس بعدی باشیم.

حسینی در خصوص وفاق جریان اصولگرایی گفت: گفتگوهای خوبی انجام شده و احزاب، تشکل ها و افراد حقیقی همه در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب جمع شده اند و کار را پیش می‌برند.

وی درباره تایید صلاحیت خود اظهار داشت: در دوره‌های قبل که ثبت‌نام کردم تایید صلاحیت شده بودم و در صورتی که صلاحیت من در دوره اول تایید نشود درخواست بررسی مجدد می‌دهم.

این فعال سیاسی تاکید کرد: به هرحال ما هم در مجلس و هم در دولت بوده‌ایم و خوشبختانه ابهامی در زندگی ما وجود ندارد و به یاد دارید وقتی وزیر ارشاد بودم اعضای صدا و سیما از منزل ما بازدید کردند و چیز پنهانی در زندگی ما وجود ندارد.

حسینی درباره اینکه اکثر افرادی که در دولت احمدی‌نژاد حضور داشتند برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرده اند و آیا این حضور هماهنگ انجام شده است؟ تصریح کرد: نه، بحث و هماهنگی نبوده است و به هرحال درخواست‌های از سوی مردم و دانشگاهیان بوده است که افراد دارای تعهد و تجربه هستند و کشور را خوب می‌شناسند و قبلاً نشان دادند که اهل کار و خدمت به مردم هستند باید خود را در معرض آرای مردم قرار دهند و مردم گزینه‌ای متعددی فراروی شان باشند تا بتوانند از میان آنها انتخاب کنند.

وی افزود: قالب نیروهایی که در دولت نهم و دهم حضور داشتند متدین و انقلابی هستند و تعبیری که رهبر انقلاب در آخرین جلسه دولت دهم داشتند این بود که شاکله دولت را همواره مورد تایید قرار می‌دادند و از پرکاری و پرتلاشی و همت والایی که وجود داشت تقدیر می‌کردند، بنابراین خوب است این افراد در صحنه حضور یابند و بتوانند به کشور خدمت کنند.

این فعال سیاسی در پایان در رابطه با جلسات خود با محمود احمدی نژاد، گفت: جلسه‌ای نداریم و بعد از اتمام دولت دهم در سال ۹۲ و ۹۳ جلساتی بود که ادامه پیدا نکرد؛ افرادی که در گذشته با هم همکار بودند در جلسات مختلف یکدیگر را می‌بینند ولی ارتباط کاری ندارند.

منبع : خبرگزاری مهر