کد مطلب: 143048
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه یک هزار طرح درمانی تا پایان امسال در مناطق مختلف کشور افتتاح می‌شود، اظهار داشت : تا هفته سلامت در اردیبهشت ماه به صورت میانگین هر هفته ۵۰ طرح برغم مشکلات مالی به بهره‌برداری می‌رسد.
 
به گزارش ایران خبر، سعید نمکی سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز جامع سلامت میامی افزود : گسترش بیماری آنفلوآنزا در پاییز شدت بیشتری داشت که با اقدامات مناسب مهار شد.

وی گفت : با تمهیدات لازم و آموزش‌های ارائه شده به مردم برای جلوگیری از ابتلاء افراد به این بیماری، پیشگیری لازم صورت گرفت.

نمکی با اشاره به جذب ۱۰هزار نیرو در وزارت بهداشت تصریح کرد : مراحل جذب نیروها آغازشده و تا یکماه آینده انجام می شود.

وی گفت : با توجه به ضرورت خودمراقبتی از سوی مردم  ، طرح " هر خانه یک پایگاه سلامت "اجرا خواهدشد.

نمکی با اشاره به اینکه یک هزار طرح درمانی تا پایان امسال در مناطق مختلف کشور افتتاح می‌شود، اظهار داشت : تا هفته سلامت در اردیبهشت ماه به صورت میانگین هر هفته ۵۰ طرح برغم مشکلات مالی به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تامین کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان میامی مانند، نبود سونوگرافی و تصویربرداری دندان بعد از بازدید امروز در دستور کار قرار گرفته و به آن‌ها رسیدگی می شود.

وی با اشاره به ساخت مرکز جامع سلامت شهرستان میامی گفت: تکمیل بیمارستان جدید و استقلال شبکه بهداشت و درمان میامی با کمک مسئوولان با شدت و قوت بیشتری دنبال می‌شود.


نمکی افزود : تلاش‌ می‌شود که در اسرع وقت  بیمارستان امام رضا (ع) میامی و مرکز جامع سلامت تکمیل و به مردم تحویل داده شود.

وی گفت : با توجه به دوری منطقه کالپوش به مرکز شهرستان و برای دسترسی مردم ،مرکز درمانی شبانه روزی کالپوش راه اندازی خواهد شد.

افتتاح و بازدید از چند طرح بهداشتی ودرمانی از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرق استان سمنان است.

شهرستان میامی با دوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز از سبزوار وارد میامی شده است.

نمکی در ادامه برنامه ها ، مرکز اورژانس تخصصی شاهرود را افتتاح خواهد کرد.

علائم اولیه آنفولانزا
 

بیشتر بخوانید:

چگونه آنفولانزا را به راحتی مهار کنیم؟

چه افرادی بیشتر در معرض خطر آنفولانزا هستند؟

/ایرنا

 

 

منبع : ایران آنلاین