کد مطلب: 143139
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو سارق زورگیر با ۱۰ فقره سرقت به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد و گفت: سارقان قربانیان خود را از آگهی های سایت دیوار انتخاب می کردند.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، گفت: بیست و ششم اردیبهشت ماه امسال فردی به کلانتری ۱۲۸ تهران نو مراجعه و شکایتی مبنی بر سرقت اپل واچ خود که در سایت دیوار به فروش گذاشته بود، مطرح کرد.

وی افزود: پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و در گام نخست کارآگاهان از شاکی دعوت و از وی در خصوص شرح ماجرا سوال کردند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: شاکی گفت: چند روز پیش اپل واچ خود را در سایت دیوار برای فروش گذاشتم. فردی تماس گرفت و برای خرید آن ابراز تمایل کرد. به همین دلیل با وی قرار گذاشتم و وقتی او را دیدم، خریدار خواست تا ساعتم را برای خرید ببیند. من هم ساعتم را به وی نشان دادم، ولی به محض مشاهده، با گاز اشک آور به من حمله و ساعتم را سرقت و از محل گریخت. تنها چیزی که در آن لحظه دیدم این بود که متهم بر روی دست راستش یک خالکوبی بزرگ و کاملا واضح داشت.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت، گفت: تحقیقات پلیسی برای شناسایی متهم آغاز شد و کارآگاهان در تحقیقات میدانی از صحنه وقوع جرم، موفق شدند چهره سارق را شناسایی و موفق شدند از بانک اطلاعات پلیس آگاهی سارقی ۲۶ساله به نام مجید دیپلمه و دارای سوابق سرقت به عنف از منزل و یک پرونده کلاهبرداری در پلیس فتا در خصوص هک اطلاعات بانکی شهروندان را در بانک اطلاعات پلیس آگاهی شناسایی کنند.

وی ابراز داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان به دست آوردند مجید یک همدست به نام حسین ۲۸ساله و دیپلمه و دارای سابقه سرقت به عنف منزل دارد که به عنوان راننده در سرقت ها به وی کمک می کند و پس از سرقت با هم از محل می گریزند.  

نجفی افزود: سرانجام کارآگاهان در ۱۷آذرماه موفق به شناسایی مخفیگاه حسین در منطقه ۳۰متری جی شدند و با دستور قضائی وی در یک عملیات پلیسی، دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی انتقال یافت.

این مقام پلیسی در خصوص اظهارات این متهم گفت: وی اعتراف کرد که با مجید بچه محل و دوستان قدیمی بودیم و با هم نقشه سرقت از طریق آگهی های سایت دیوار را کشیدیم. زیرا فروشندگان سایت دیوار، گوشی ها و سایر کالاهای خود را با کارتن به خریدار نشان می دهند و به راحتی و بدون اینکه کسی شک کند، می توانیم اموال سرقتی را بفروشیم.

نجفی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی محل اختفای مجید را در منطقه جنت آباد شناسایی و در یک عملیات پلیسی وی نیز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی با بیان اینکه هر دو متهم به ۱۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند، افزود: تا کنون ۵ تن از شاکیان شناسایی شده اند و کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را یک میلیارد ریال برآورد کرده اند.

نجفی اضافه کرد: هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه ۷دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع : خبرگزاری مهر