کد مطلب: 143296
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در عرصه‌هایی که تحت فشارهای جهانی قرار می‌گیریم بیشتر پیشرفت می‌کنیم، گفت: ما متعهد هستیم که کشور را در همه زمینه‌ها از بیگانه بی‌نیاز کنیم.
 

به گزارش ایران خبر،   سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در حاشیه بازدید از نمایشگاه پیشگامان گام دوم انقلاب که صبح امروز (دوشنبه ۲۵آذر) در دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله الاعظم (عج) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه بقیةالله الاعظم (عج) یکی از دانشگاه‌های ممتاز علوم پزشکی کشور است که از اعضای هیئت علمی بسیار برجسته‌ای برخوردار است.

وی افزود: بعضی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) در سطح کشور یا منطقه و حتی جهان جزو برجستگان این شاخه از علوم بشری هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این دانشگاه با مسیر و چشم‌اندازی که برای خود طراحی کرده، در حال حرکت به سمت تبدیل شدن به یکی از برترین دانشگاه های علوم‌پزشکی جهان هم در حوزه شکستن مرزهای نوین دانش پزشکی و هم در سطح فناوری های پیشرفته علوم پزشکی است، گفت: ما حتما این مسیر را تقویت می‌کنیم و معتقدیم که همه گام‌های اولیه برای رسیدن به قله‌های بزرگ‌ برای ما فراهم شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه تحریم جهانی علیه کشور ما تنها در عرصه اقتصادی نیست بلکه تحریم‌های علمی، صنعتی و فناوری نیز علیه ما وجود دارد عنوان کرد: ما یک تجربه‌ ارزشمندی داریم و آن تجربه این است که در عرصه‌هایی که تحت فشارهای جهانی قرار می‌گیریم بیشتر پیشرفت می‌کنیم. دلیل آن هم این است که ما مجبور شویم به ظرفیت‌های داخلی خودمان رجوع کنیم و استعدادهای نهفته در ذهن جوانانمان را شکوفا کنیم و الگوها و مدل‌های پیشرفت را خودمان طراحی کنید.

وی افزود: آنچه که ما امروز در این نمایشگاه دیدیم قدم‌های بسیار مثبت و درخشانی بود هرچند این‌ها گام‌های اولیه ما هستند ولی هیچ مسیر طولانی بدون برداشتن اولین گام‌ها تعیین نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه با بان اینکه اولین قدم ما باید آزاد کردن انرژی‌های موجود در درون قلب‌ها و ذهن‌ها باشد، گفت: ما متعهد هستیم که کشور را در همه زمینه‌ها از بیگانه بی‌نیاز کنیم و در این مسیر دانشگاه بقیةالله (عج) باید نیروی پیشران و موتور محرک و لکوموتیو حرکت ما در مرزهای دانش پزشکی و فناوری‌های وابسته به آن باشد.

منبع : خبرگزاری مهر