کد مطلب: 143792
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: بحث مواد مخدر امروز به عنوان بحثی که تمام جوامع بشری را تهدید می‌کند، مطرح است و بیش از ۲۷۰ میلیون نفر در جهان به اعتیاد درگیر هستند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر عصر امروز در آئین اختتامیه جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه مردم و امنیت با موضوع مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد که در حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: بحث مواد مخدر امروز به عنوان بحثی که تمام جوامع بشری را تهدید می‌کند مطرح است و بیش از ۲۷۰ میلیون نفر در جهان به اعتیاد درگیر هستند.

وی افزود: افغانستان سالانه بیش از ۱۰ هزار تن تولید مواد مخدر دارد و به دلیل همسایگی با این کشور بخشی از این مواد در کشور ما نفوذ می‌کند و مردم ما هم درگیر کرده است.

سردار زاهدیان ادامه داد: در کنار کار مقابله‌ای با مواد مخدر به مسأله‌ای پیشگیری و ارتقا دانش همگانی هم توجه کرده ایم و این جشنواره هم در همین راستا برگزار شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از مشکلاتی که در عرصه آگاهی رسانی داریم تولید محتوا است، محتوایی که از دل مردم بیرون بیاید به دل مردم هم می‌نشیند و اثربخشی هم دارد.

مجتبی رشوند سرپرست سازمان ناجی هنر و دبیر جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه‌ای نیز در این مراسم گفت: نخستین جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه با توجه به شرایط ویژه جشنواره (۱۱۰ ثانیه) در سه بخش مستند، انیمیشن و داستانی با ۳۰۲ اثر به دبیرخانه از سوی ۱۹۴ هنرمند برگزار شد.

وی افزود: با بررسی هیأت داوران ۱۴۲ اثر به جشنواره راه پیدا کردند.

رشوند گفت: پنجمین دوره جشنواره فیلم پلیس به زودی شروع می‌شود و سال بعد جشنواره فیلم‌های ۱۱۰ ثانیه پلیس را با همکاری یکی دیگر از پلیس‌های تخصصی برگزار می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر