کد مطلب: 143838
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا با تقاضای تحقیق و تفحص از بدهی‌های شهرداری تهران موافقت کردند.
 

به گزارش ایران خبر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران بهاره آروین در جریان بررسی طرح تحقیق و تفحص از بدهی های شهرداری تهران گفت: 17 نفر از اعضای شورا با این طرح موافق هستند و آن را امضاء کرده اند بر همین اساس کمیسیون مربوطه در سه نوبت و در نامه هایی خطاب به شهرداری تهران درخواست پاسخگویی و ارائه گزارش های لازم را ارائه کرد.

وی افزود: بندهای مهم این طرح بررسی و مقایسه گزارش های کنونی و گزارش های سال های 93 تا 95 ارائه شد. همچنین مقرر بود بدهی شهرداری تهران به همه دستگاه ها، اشخاص و بانک ها تا شهریور سال 1396 به صورت کامل اعلام شود. یکی دیگر از بندهای بحث مطالبات شهرداری تهران از اشخاص و نهادها نیز مورد تاکید بود که این موضوع نیز هنوز به شورا گزارش نشده است.

وی ادامه داد: با بدهی های زیادی در شهرداری مواجه هستیم که میزان آن 69 هزار میلیارد تومان برآورد شده است و از این میزان 30 هزار میلیارد تومان بدهی ثبت نشده است لذا باید تاثیر این بدهی ها و بدهی های معوق که باعث می شود اعتبار شهرداری تهران از بین برود و امکان اخذ تسهیلات جدید را از بین می برد مورد توجه قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد که باید یک بررسی کامل نسبت به علت بروز این بدهی ها انجام شود و مشخص شود بر اساس کدام مصوبه چنین بدهی هایی ایجاد شده است در سه نوبت از شهرداری تهران این گزارش‌ها خواسته شده؛ اما گزارش‌های ارائه شده کامل نبوده و اکثرا به صورت یک برگی بوده است.

به گزارش ایران خبر، در نهایت اعضای شورای شسهر تهران با اکثریت آراء با تقاضای تحقیق و تفحص از بدهی های شهرداری تهران موافقت کردند.

منبع : خبرگزاری ايسنا