کد مطلب: 143851
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر شورای ائتلاف به نامزدهایی رسید که انصافاً از نامزدهای موتلفه قابل‌تر بودند ما خودمان کنار می‌رویم چون باید جواب خدا را داد.
 

به گزارش ایران خبر، سیدمصطفی میرسلیم  در نشست کانون حزب موتلفه اسلامی استان تهران که به‌مناسبت سالگرد نهم دی در موسسه فرهنگی آموزشی موتلفه اسلامی برگزار شد، با اشاره به گفتمانی که مجلس یازدهم باید به آن بپردازد، اظهار کرد: امروز تصویری بن بست از جامعه ترسیم می‌کنند و گفتمان ما دقیقاً باید نشان‌دهنده قطعیت موفقیت برای خروج از هر نوع بن‌بستی که تصور می شود باشد و باید این ذهنیت را بشکنیم.  باید با همه نوع شکل از این عبارات مقابله کرد و نشان داد که مردم سالاری دینی ما در بن بست قرار نمی‌گیرد؛ هرچند با شرایط سخت مواجهه می‌شود؛ چون دشمن دست بردار نبوده و نخواهد بود و گمان نکنیم که تحریم‌های آمریکا تمام خواهد شد. چون اتکای ما به خداست بن‌بستی نداریم. مشکلات را بیان می‌کنیم ولی القا کننده این نیستیم که در بن‌بست هستیم و ما را خفه خواهند کرد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن بیان اینکه در شش سال گذشته فرصت‌های طلایی را از دست داده‌ایم، تصریح کرد: اگر به رهنمودهای رهبر انقلاب در این ۶ سال عمل می‌شد، شرایط بهتری داشتیم ولی به آن رهنمودها عمل نشده است؛ مگر در ظاهر و به ظاهر و برای رد گم کردن. با این حال امکان بازیابی فرصت‌ها وجود دارد و می‌توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و وارد صحنه شویم. مجلس باید کشور را از بن‌بست خارج و برای بازیابی فرصت‌های از دست‌رفته کمک کند.

وی در ادامه با بیان اینکه کشور به دلیل انتخاب سیاست‌ها و تدابیر و نامناسب به رکود و جمود کشانده شده و هیچ‌کس نمی‌تواند ادعای رونق اقتصادی کند، تصریح کرد: رشد اقتصادی منفی شش درصد داشته‌ایم و امیدواریم امسال به صفر یا نزدیک به صفر برسیم در حالی که پیش‌بینی ما در چشم ‌انداز ۲۰ساله رشد متوسط ۸درصد بود و ببینید که رکود چگونه کمر مارا شکسته است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنن با تأکید بر اینکه ما باید روحیه نشاط را در بین مردم ایجاد کنیم و با همین مردم کشور را بسازیم، افزود: باید برای خروج از رکود و کسادی اقتصاد القا کننده روحیه نشاط باشیم چون با روحیه نشاط می‌توان به مجلس با طراوتی رسید که قادر به رفع مشکلات خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته گرفتار برخی تباهی‌ها و خودکامگی‌ها شده‌ایم و بسیاری از موارد درماندگی رخ نموده ولی همه اینها راه نجات دارد، گفت: با این حال جای این که در مشارکت سیاسی کنار بکشیم وجود ندارد و باید به طور تمام عیار در این صحنه حضور داشته باشیم و اثبات کنیم که می‌توانیم موجبات نجات کشور را فراهم کنیم.

میرسلیم تاکید کرد: در گفتمان خود باید تاکید کنیم که از پس این خودکامگی ها و درماندگی‌ها می‌توان بر آمد و گفتمان ما گفتمان نجات است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تأکید بر لزوم تبدیل رابطه‌گرایی به ضابطه‌گرایی به عنوان اساس شایسته سالاری گفت: اگر شورای ائتلاف به نامزدهایی رسید که انصافاً از نامزدهای موتلفه قابل‌تر بودند ما خودمان کنار می‌رویم چون باید جواب خدا را داد. ما این شعار را از مرحوم عسگر اولادی یاد گرفته‌ایم که می‌گفتند برادریابی کنید. اگر در ائتلاف وارد شدیم، نمی‌آییم تعصب به ورزیم چون بسیاری از ضربه‌هایی که در چند سال اخیر خورده ایم به خاطر رابطه‌بازی بوده و یکی از نقدهای مهمی که ما داریم این است که ساخت و پاخت کشور را بیچاره کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه اعتقاد ما این است که نماینده مجلس باید یک لاقبا وارد مجلس شود و با همان یک لاقبایی از مجلس خارج شود، تصریح کرد: این چه کاری بود که کردید و گفتید سال آخر نمایندگی است و چند میلیارد به نماینده‌ها بدهیم و سوال اینکه از کیسه چه کسی این کار را کردید؟

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درپایان با بیان اینکه به چه حقی ساخت و پاخت می‌کنید و وقتی ساخت و پاخت کردید چگونه می خواهید بر این دولت نظارت کنید، گفت: وقتی که وامدار دولت شدید، نمی توانید نظارت کنید و حاشا و کلا که نامزدهای مختلف بخواهند از ورود مجلس به نان و نوایی برسند. اگر نمایندگان مجلس توانستند خودشان را از وامدار شدن منزه نگه دارند قدرت خواهند داشت که بر دولت نظارت کنند و بپرسند که چرا سیاست‌ها را اجرا نکردید.

منبع : خبرگزاری ايسنا