کد مطلب: 143864
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با مه از ساعات گذشته تا صبح امروز (۱۱ دی) و همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش یافته و شاخص کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
 

به گزارش ایران خبر، با افزایش نسبی سرعت باد طی برخی ساعات بعدازظهر تا اواخر وقت امروز (۱۱ دی ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. هرچند پیش‌بینی می‌شود در ساعات اوج ترافیک در مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا باشیم.

در نخستین ساعات فردا (۱۲ دی ماه) در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا دور از انتظار نیست که ناشی از حاکمیت جو آرام و افزایش تردد خودروها است. با تداوم سکون جو طی روز، احتمال انباشت آلاینده‌ها در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت و کیفیت هوا در این مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

همراه با اوج ترافیک شبانگاهی پنجشنبه، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودروها، کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. اگرچه در ساعات پایانی پنجشنبه با احتمال وزش باد، امکان پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. این شاخص هم‌اکنون ۱۲۳و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا