کد مطلب: 143966
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸
وزیر امور خارجه کشورمان با تسلیت شهادت سردار سلیمانی به خانواده به و ملت ایران گفت: امروز افتخار داشتم که حضورا خدمت مقام معظم رهبری برسم و ایشان تسلیت بگویم صلابت شان علیرغم این داغ بزرگ برای همه ما درس بزرگی است.
 

به گزارش ایران خبر، محمد جواد ظریف در سخنانی، گفت: امروز افتخار داشتم که حضورا خدمت مقام معظم رهبری برسم و به ایشان تسلیت بگویم صلابت رهبری علیرغم این داغ بزرگ برای همه ما درس بزرگی است.

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی را خطای محاسباتی عنوان کرد و گفت آمریکایی‌ها گرفتار مشاوره‌های غلط سران کشورهای مرتجع منطقه و صهیونیست‌ها شدند.

وزیر امور خارجه کشورمان ترور سردار سلیمانی و همراهانش از سوی آمریکایی ها را اقدام واضح تروریستی عنوان کرد و گفت: به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی اقدام تروریستی است که بزدلی از تمام جوانب آن می‌بارد.

محمد جواد ظریف با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی خود با دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد ترور قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها گفت: نامه ای در این ارتباط تهیه شده که به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت ارائه  خواهد شد و تماس‌هایی نیز با وزرای خارجه سایر کشورها در این ارتباط خواهم داشت.

خارجه کشورمان اظهار کرد آمریکایی‌ها یک پیام نابخردانه را برای ایران از طریق سوئیس حافظ منافع این کشور در تهران ارسال کرده بودند که امروز بعدازظهر جواب قاطع، مناسب و محکمی به صورت مکتوب به این پیام گستاخانه داده شد.

خبر تکمیل می‌شود

منبع : خبرگزاری ايسنا