کد مطلب: 144657
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
قائم‌مقام دبیرکل خانه کشاورز با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت وارده سیل به بخش کشاورزی نداریم، گفت: با این وجود سیل اخیر بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان وارد کرده است.
 
به گزارش ایران خبر، عنایت‌الله بیابانی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا برآوردی از میزان خسارت وارده به کشاورزان در مناطق سیل‌زده انجام شده‌ است یا خیر، اظهار کرد: متاسفانه هنوز نمی‌توان به صورت قطعی از میزان خسارت وارد شده به بخش کشاورزی صحبت کرد اما به طور کل می‌دانیم که خسارت سیل زیاد و بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: اعضای خانه کشاورز در استان سیستان‌ و بلوچستان بسیار فعال هستند و در حال حاضر نیز اعضای خانه کشاورز برخی استان‌ها نیز در آن منطقه حضور دارند. اما میزان دقیق خسارت یا اینکه گفته‌ شود دقیقا بخش‌ کشاورزی چه خسارتهایی دیده‌ است، هنوز مشخص نیست و در حال حاضر نمی‌توان اظهار نظر کرد، زیرا برآوردهای دقیق باید بعد از فروکش کردن سیل باشد.

به گفته قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز، خسارت قطعا در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان‌های این استان بیشتر از استان هرمزگان بوده است.

وی تصریح کرد: خانه کشاورز در حال توزیع اقلام خوراک و پوشاک میان مردم سیل زده است. امیدواریم دولت بتواند به یاری تمام سیل‌زده‌ها بشتابد، زیرا میزان خسارت بالا است.

منبع : خبرگزاری ايسنا