کد مطلب: 144670
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴
شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۰۵۱۶ واحدی قله ۴۰۹ هزار واحدی را فتح کرد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از بازار سرمایه، شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۰۵۱۶ واحدی قله ۴۰۹ هزار واحدی را فتح کرد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۲۶ هزار و ۱۴ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۹۴ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۸۴۹ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز ۵۲۷۶ واحد را ثبت کرد.

امروز با دست به دست شدن ۹ میلیارد و ۲۶۶ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۹۲ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۳,۹۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای «فارس»، «اخابر» و «رمپنا» به ترتیب با ۶۴۷، ۴۳۹ و ۴۲۹ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل نمادهای «کگاز»، «زپارس» و «افق» به ترتیب با ۶، ۵ و ۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز «وتجارت»، «وبملت» و «فولاد» پربیننده‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و بانک و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، شاخص بورس تهران امروز ۴۰۹ هزار ۹۶۲ واحدی را فتح کرد و سرمایه گذاران نظاره‌گر افزایش حجم و ارزش معاملات و صعود پر قدرت شاخص بودند. نمادهای تأثیرگذار نیز همگی در مدار مثبت داد و ستد شدند. به گفته کارشناسان بازار سرمایه، روند صعودی شاخص ادامه خواهد داشت و سیگنال منفی ارسال شده به این بازار قابل مشاهده نیست.

منبع : خبرگزاری مهر