کد مطلب: 144769
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس پلیس کشور گفت: با جدیت با قاچاق ساماندهی شده در کشور برخورد می کنیم و راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی هم یک نمونه از این موارد است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید اظهار داشت: افرادی هستند که به دلیل عشق به کشور و نظام در کشور سرمایه گذاری می‌کنند و تمام توان خود را معطوف به این کرده‌اند که مشکلات اقتصادی حل شود.

وی افزود: این جمعی که امروز دور هم جمع شده است، متشکل از مؤثرترین افراد برای پیشبرد اقتصاد کشور است و امیدواریم پلیس بتواند با کمک این افراد فضایی امن از هر لحاظ برای اقتصاد ایجاد کند.

سردار اشتری تصریح کرد: امنیت ارتباط مؤثری در فضای اقتصادی دارد و از منظر مختلف می‌توان به این موضوع نگاه کرد. بخش دیگر وظیفه پلیس، جنبه حمایتی داشتن از تولید کنندگان است که البته ما با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی سعی کرده ایم این حمایت را به نحو احسن انجام دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: برخورد با قاچاق ساماندهی شده در کشور و همچنین افرادی که اقدام به فعالیت‌های غیر قانونی در حوزه اقتصادی دارند از دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی ما است.

وی یادآور شد: برخی از اینکه پلیس می‌گوید در ایران قاچاق ساماندهی شده داریم، گلایه می‌کنند اما اگر می‌خواهیم در کشور فضای پاک و یک دست برای هرچه بهتر فعالیت کردن اقتصاد گران را داشته باشیم باید حقایق را عنوان کنیم.

سردار اشتری گفت: راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در دو سال گذشته یعنی اینکه پلیس به دنبال اجرایی کردن بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه مبارزه با فساد اقتصادی است.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم حاصل این همایش همکاری بیشتر پلیس و اقتصاددانان و صنعت گران باشد.

منبع : خبرگزاری مهر