کد مطلب: 144847
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
ایسنا/گلستان
 
به گزارش ایران خبر، محمد اسلامی، امروز پنج‌شنبه سوم بهمن ماه در حاشیه‌ بازدید از پروژه ترمینال جدید فرودگاه گرگان در جمع خبرنگاران با تاکید بر مطلب فوق تصریح کرد: استقرار نظامات سازمان هوانوردی جهانی در ایران توسط سازمان هوانوردی کشوری، در زمره قدیمی‌ترین، کهن‌ترین و با اصالت‌ترین نهادها قرار دارد.

وی افزود: ترمینال فرودگاه گرگان یکی از پروژه‌های اولویت دار وزارت راه و شرکت فرودگاه‌ها است و در مرحله‌ پایانی قرار دارد.

اسلامی خاطرنشان کرد: با افتتاح ترمینال جدید فرودگاه گرگان، ظرفیت برای استفاده همزمان پنج هواپیما فراهم و تعداد پروازهای این فرودگاه نیز ۱۰ برابر می‌شود.

وزیر راه ادامه داد: در حال حاضر این فرودگاه سالانه ۲۵۰ هزار مسافر دارد که با افتتاح ترمینال جدید، این تعداد به بیش از دو میلیون مسافر افزایش می‌یابد.

به گفته وی، در سطح کشور ۱۵ پروژه فعال در فرودگاه‌ها در حال اجرا داریم که شامل پارکینگ هواپیمایی، احداث ترمینال جدید، باند دوم، توسعه باند موجود و توسعه تجهیزات ناوبری است.

به گزارش ایران خبر، اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه ارتقاء قابلیت های ناوبری اهمیت بالایی دارد، تصریح کرد: باید هم الزامات استاندارد و ایمنی را به حداکثر برسانیم و هم قابلیت پروازها در همه حالت‌های آب و هوایی خصوصا در شمال کشور را دنبال کنیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا