کد مطلب: 145224
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، محسن حیدری در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: هم اکنون سرعت وزش باد در زاهدان حدود 42 کیلومتر بر ساعت است که موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی شده است.
وی افزود: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان به ۶۵ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به زیر 10 هزار متر کاهش داد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وزش این باد جنوب غربی سبب شد تا دمای هوای زاهدان امروز حدود 10 درجه نسبت به سردترین لحظات دیروز گرمتر شود.
حیدری گفت: صبح امروز کمینه دمای هوا در زاهدان به 7.2 درجه سلسیوس رسید این در حالی است که روز گذشته دمای هوای این شهر در سردترین لحظات به منفی 2.6 درجه رسیده بود.
وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امشب بر سرعت وزش باد افزوده می شود به طوریکه پیش بینی می شود بیشینه سرعت آن در شهرستان زاهدان و برخی نواحی مرکزی به حدود 90 کیلومتر بر ساعت برسد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا اوایل وقت فردا وزش باد ادامه دارد، گفت: با عبور موج ضعیف بارشی از استان روز دوشنبه در نیمه شمالی، مرکزی و برخی ارتفاعات جنوب استان ، بارش پراکنده باران و در ارتفاعات مرکزی احتمال بارش پراکنده برف و مه صبحگاهی انتظار می رود.

منبع : خبرگزاری ايسنا