کد مطلب: 145627
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
ایسنا/سمنان
 
به گزارش ایران خبر، حبیب الله خجسته پور در دیدار دست اندرکاران برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با تشریح اقدامات انجام شده در راستای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان اظهار کرد: در همین راستا تاکنون۱۲ جلسه ستاد انتخابات در مرکز و شهرستان‌های استان برگزار شده است.

وی با اشاره به برخی تمهیدات ویژه در ستاد انتخابات این استان افزود: برای نخستین بار در سطح استان قرائت و مرور قانون انتخابات به‌صورت دوره ای و با حضور اعضای ستاد استان و فرمانداران در حوزه های اصلی انتخابات در استان سمنان به انجام رسید .

خجسته پور با بیان اینکه ملاک افزایش یا کاهش شعب اخذ رای در سطح استان، انتخابات دوره گذشته مجلس شورای اسلامی بوده است ،گفت: با تمهیدات انجام شده و به‌منظور مشارکت حداکثری مردم در انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی ۶۳۸ شعبه  اخذ رای به‌صورت ثابت و سیار آرای مردم را جمع آوری می‌کنند.

 رئیس ستاد انتخابات استان از تمهیدات لازم برای اخذ رای از روستائیان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات تمام توان خود را برای تسهیل در فرآیند انتخابات به کار می‌گیرد.

وی همچنین با تاکید بر چهار مولفه‌ی رقابت ، مشارکت ، سلامت و امنیت در انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی در سطح استان به تهیه طرح امنیت انتخابات در هر یک از شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: طرح امنیت انتخابات برای هر یک از شهرستان‌های استان تهیه و به تصویب رسیده است .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو با استفاده از سیستم احراز هویت برخط اضافه کرد: راه‌اندازی این سیستم علاوه بر صرفه‌جویی در زمان اخذ رای از مردم، از هرگونه تخلف و شائبه در امر رای گیری خارج از قوانین جلوگیری کرده و امکان برگزاری انتخابات سالم و قانونی را مهیا خواهد ساخت .

رئیس ستاد انتخابات استان در پایان با اشاره به اعلام اسامی نهایی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان از سوی شورای نگهبان و آغاز زمان تبلیغات رسمی انتخابات گفت: تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از بامداد پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز و تا ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه ۱ اسفند ماه ادامه خواهد داشت .

منبع : خبرگزاری ايسنا