کد مطلب: 145673
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
ایسنا/کردستان
 
به گزارش ایران خبر، دانش زندی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان کردستان اظهار کرد: بارش برف خیلی خفیف در پایانه مرزی باشماق، گردنه ژالانه، محورهای سقز، مریوان و بانه ادامه دارد.

وی افزود: مه غلیظ، بارش خفیف برف و لغزندگی جاده در مسیر سنندج به مریوان وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با بیان اینکه تردد در محورهای بانه به مریوان، سقز به مریوان و گردنه خان بانه تنها با زنجیر چرخ ممکن است تصریح کرد: ۵۸ دستگاه ماشین آلات برف‌روب با ١۰۳ نفر پرسنل راهداری بیش از ۶۵۰ کیلومتر باند را در روز گذشته برف‌روبی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: ۴۸ دستگاه ماشین آلات برف‌روب با ۶١ نفر پرسنل راهداری بیش از ۸۰۲ کیلومتر باند روستایی را برف‌روبی کرده‌اند.

زندی درپایان با اشاره به اینکه مسیر بیش از ١۰۰ روستا بازگشایی شده‌ است یادآور شد: همچنان که بازگشایی راه‌های روستایی ادامه دارد احتمال انسداد محورهای روستایی وجود دارد که راهداران به صورت شبانه‌روزی درحال بازگشایی محورهای روستایی و بین‌شهری هستند.

سامانه بارشی از نیمه‌شب روز گذشته با نفوذ از غرب استان موجب بارش‌ برف در نیمه غربی و برف و باران پراکنده در نیمه شرقی کردستان شده است؛ پیشتر اداره‌کل هواشناسی استان کردستان در اطلاعیه‌ای از ادامه بارش‌ها تا پایان روز پنج‌شنبه خبر داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا