کد مطلب: 145856
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: آمریکا اشغالگر است و باید بدون قید شروط، هر چه سریعتر منطقه را ترک کند.
 
به گزارش ایران خبر، ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تأکید بر ضرورت خروج آمریکا از منطقه، اظهار داشت: آمریکایی‌ها فقط زبان زور را می‌فهمند و هر جایی که پا گذاشتند، جز آسیب و ویرانی به ملت‌ها و زیرساخت‌های آن کشور، هیچ کاری نکردند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها برای منافع درازمدت به منطقه آمده‌اند و قصد دارند که در منطقه بمانند و اگر موانع جدی نداشته باشند، حتماً در منطقه می‌مانند.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: کشورهای منطقه باید هوشیار باشند و نهایت فشار را به آمریکایی‌ها وارد کنند تا از منطقه ما هر چه سریع‌تر خارج شوند.

رضایی با بیان اینکه حاکمیت کشورهای منطقه از سوی آمریکا نقض و تحقیر می‌شود، افزود: این مسئله تا حدی بارز است که حتی آمریکا برای پرواز پهپادهای خود بر فراز کشورهای منطقه، اطلاعی به مسئولان آن کشورها نمی‌دهد و به حق حاکمیت کشورهای منطقه و استقلال آنان احترام نمی‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه بعضاً آمریکایی‌ها برای خروج از منطقه شروطی را می‌گذارند، گفت: این زیاده خواهی آنان است، چراکه آمریکا اشغالگر است و باید بدون قید شروط، منطقه را ترک کند.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها با زور و اشغالگری در کشورهای منطقه مستقر شده‌اند، گفت: شهادت سردار سلیمانی منجر به بیداری همه ملل مسلمان به ویژه مردم منطقه شد و فهمیدند که آمریکایی‌ها هر جا باشند، برای مردم مشکلاتی را ایجاد می‌کنند.

رضایی تأکید کرد: قطعاً خون شهدای مقاومت به ویژه سردار سلیمانی در تسریع خروج نیروهای آمریکایی از منطقه تأثیر بارزی دارد.

منبع : خبرگزاری مهر