کد مطلب: 145924
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
ایسنا/سمنان
 
به گزارش ایران خبر، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان از رقابت نامزدهای این شورا در هر چهار حوزه انتخابیه استان خبر داد و گفت: در سه حوزه انتخابیه کاندیدا معرفی و در یکی از حوزه ها نیز انتخاب را به شهرستان واگذار کردیم.
همت هادیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بعد از بررسی‌های متعدد در دو "حوزه انتخابیه سمنان،مهدیشهر و سرخه" و" حوزه انتخابیه شاهرود و میامی" یک نامزد و در " حوزه انتخابیه دامغان" دو نامزد نهایی معرفی کردیم و در "حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان "نیز انتخاب را به شهرستان واگذار و کاندیدایی معرفی نکردیم.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا در حوزه انتخابیه دامغان با وجود یک کرسی دو نامزد معرفی کردید خاطرنشان کرد: تشخیص و بررسی‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان در نهایت ما را به این نتیجه رساند که در این حوزه انتخابیه دو نامزد معرفی و از مردم بخواهیم خود یکی از آنها را انتخاب کنند.

آرایش اصولگرایان در انتخابات مجلس
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان با بیان اینکه در دو حوزه از چهار حوزه استان کاندیدای واحد و در یک حوزه نیز دو کاندیدا مورد حمایت شورا هستند اضافه کرد: شورا در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان کاندیدایی معرفی نکرده و انتخاب را به نیروها و مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان واگذار کرده است.


دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان در پاسخ به این پرسش ایسنا که باتوجه به تعدد نامزدهای احزاب اصولگرا در حوزه های مختلف استان آیا شورا در فرصت باقیمانده برنامه‌ای برای مجاب کردن نامزدها به انصراف و حمایت از یک کاندیدای واحد دارد اظهار کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همچنان در تلاش است تا با رایزنی با برخی نامزدها بیش از پیش زمینه وحدت بیشتر در بین کاندیداهای اصولگرا را در استان فراهم کند.

پیش‌بینی‌ مشارکت  60درصدی مردم استان در انتخابات

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص مشارکت مردم این استان در انتخابات پیش رو پیش‌بینی‌کرد: مشارکت مردم در این دوره بیش از 60درصد باشد.

هادیان با بیان اینکه مردم استان همواره حضور پررنگی در انتخابات داشته اند خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که از مردم استان، رفتار انتخاباتی در دوره های قبل و همچنین با توجه به فضای حاکم در تبلیغات انتخاباتی استان مطمئن هستیم که مردم مشارکت بالایی در انتخابات فردا خواهند داشت.

وی گفت: از عموم مردم و احزاب سیاسی درخواست داریم که با توجه به شرایط کشور حضور حماسی در انتخابات مجلس یازدهم داشته باشند.

اصلاح‌طلبان در هیچکدام از حوزه‌های چهارگانه استان امکان رقابت ندارد

رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان سمنان گفت: اصلاح‌طلبان در هیچکدام از حوزه‌های چهارگانه استان کاندیدای تاییدصلاحیت‌شده ندارد

سیدمسعود سیادتی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سراسر استان هیچ کاندیدایی نداریم و از همین رو از هیچ داوطلبی در انتخابات مجلس یازدهم حمایت نکردیم.

رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان سمنان با بیان اینکه شورای اصلاح طلبان استان در همین ارتباط بیانیه‌ای صادر و مراتب را به اطلاع مردم استان رسانده خاطرنشان کرد: با وجود ثبت‌نام عده زیادی از کاندیداهای اصلاح‌طلب در حوزه‌های مختلف این استان، در حال حاضر اصلاح‌طلبان متاسفانه در هیچ کدام از حوزه‌های انتخابیه استان داوطلبی نداشته و امکان رقابت برای آنها وجود ندارد.


به گزارش ایران خبر، شورای اصلاح‌طلبان استان طی اطلاعیه‌ای مواضع خود در قبال انتخابات دوم اسفند را اعلام کرده است.

متن کامل بیانیه شورای اصلاح طلبان استان سمنان به شرح ذیل است:

مردم شریف و فرهیخته استان سمنان

پیروزی ملت ایران، در بهمن 1357 دلیل قاطعی بر اراده ی آنان، در رهایی از استبداد و خودکامگی و رسیدن به عزت و افتخار ناشی از حضور مردم است.

شورای اصلاح طلبان استان سمنان، بر اساس حق رای مردم، مصرح در اصل 56 قانون اساسی، بدون هیچ شک و تردیدی برای استیفای صحیح این حق، از چندین ماه گذشته تا کنون، جلسات متعددی را برگزار نمود و با تشکیل کارگروه ها و کمیسیون های مختلف با شناسایی و ترغیب و تشویق اشخاص مومن، متعهد، متخصص و وفادار به منافع کشور، با عزمی راسخ و قوی، قصد حضور فعال و پرشور و تاثیرگذار در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را داشت. متاسفانه، تمامی افراد ثبت نام شده که منتخب این شورا بودند، به نحو قریب به اتفاق، رد صلاحیت شدند یا صلاحیت آنان احراز نگردید.

صرف نظر از چگونگی اقدامات صورت گرفته و فضای سیاسی حاکم بر کشور و با عنایت به اینکه دایره انتخاب مردم شریف استان در حوزه های مختلف انتخابیه در شهرستان های استان سمنان، محدود به تفکر و سلیقه خاص و عدم حضور سلایق گوناگون گردیده است، امکان ارائه لیست انتخاباتی از سوی شورای اصلاح طلبان استان سمنان در هیچ یک از شهرستان های این استان وجود ندارد.

یقین داریم که مردم شریف و اصیل استان، بر اساس درایت و تشخیص خویش، منطبق با مصالح و منافع ملی ایران عزیز، ایفای نقش خواهند نمود.
حزب مستقل اعتدال استان کاندیدایی ندارد/ تشویق مردم به حضور در انتخابات

دبیر حزب مستقل اعتدال استان نیز از امکان عدم رقابت این حزب در انتخابات پیش رو در استان خبر داد.
سیدمحمد نجاتی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: حزب مستقل اعتدال استان سمنان در هیچ کدام از حوزه‌های انتخابیه این استان پهناور کاندیدایی ندارد.
وی با بیان اینکه حزب مستقل اعتدال استان از هیچ کاندیدایی به صورت رسمی حمایت نکرده خاطرنشان کرد: حزب مستقل اعتدال استان با این وجود مردم را به حضور پرشور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس در استان دعوت و از آحاد مردم استان می‌خواهد که از بین داوطلبان موجود یکی را انتخاب کنند.
دبیر حزب مستقل اعتدال استان حضور مردم در پای صندوق‌های رای را مهم خواند و گفت: دبیر حزب مستقل اعتدال استان همه مردم را به مشارکت در انتخابات دوم اسفند تشویق می‌کند و انتظار دارد که مردم همچون دوره‌های قبل با حضور در انتخابات به اقتدار جمهوری اسلامی کمک کنند.

به گزارش ایران خبر، حزب خانه کارگر استان سمنان نیز اعلام کرده که کاندیدایی در هیچ کدام از حوزه‌های انتخابیه این استان ندارد.
این حزب با ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم، از مردم خواسته است که از حق رای خود استفاده و در انتخابات دوم اسفند حضور پرشور داشته باشند.

منبع : خبرگزاری ايسنا