کد مطلب: 146059
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، در مراسم روز شهید (سالگرد شهادت آیت الله سید محمد باقر حکیم) که در دانشگاه بغداد برگزار شد، حضور یافت.
 

به گزارش ایران خبر، ، ایرج مسجدی در این مراسم که با حضور مقامات، نمایندگان پارلمان، رهبران جریان‌های سیاسی، علما، برخی فرماندهان محور مقاومت و جمعی از مردم عراق برگزار شد در سخنانی ضمن بزرگداشت یاد و راه شهید حکیم و نیز سرداران شهید، جنایت دولت آمریکا در ترور فرماندهان مقاومت را محکوم و تاکید کرد:  حضور آمریکا در منطقه، نه تنها منجر به افزایش امنیت یا مبارزه با تروریسم نمی شود، بلکه عامل ناامنی است و به گسترش تروریسم می انجامد و علاوه بر آن، پوششی برای غارت ثروت های منطقه است. 

وی  با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ مادی، معنوی و انسانی عراق، اظهار کرد:  این کشور در پرتو برخورداری از این ثروت‌ها، نیازی به دخالت آمریکا یا هیچ کشور دیگری ندارد و خود از توانایی اداره امورش برخوردار است.

مسجدی خاطر نشان کرد :  ثمره خون سرداران شهید، تقویت بیش از پیش پیوندهای دو ملت ایران و عراق خواهد بود و ایران، همانگونه که در مبارزه با تروریسم در کنار عراق ایستاد، در دوران بازسازی این کشور نیز، با تمام توان و ظرفیت اقتصادی در کنار آن خواهد ایستاد.

وی در پایان  افزود:  راه شهدا، راه ایستادگی در برابر استکبار جهانی است و خاندان حکیم با تقدیم شهدای خویش به مثابه خورشید تابانی در مسیر آزادگی و زندگی هستند.

منبع : خبرگزاری ايسنا