کد مطلب: 146082
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت‌: بازرسی مبنای اطمینان در نیروی زمینی است و باید تلاش کنیم ایمنی و پیشگیری در فرهنگ ما نهادینه شود.
 

به گزارش ایران خبر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش، گفت: ایمنی و پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود، در آیات و روایات نیز از ایمنی و پیشگیری نیز مکرر بیان شده است حتی در ادعیه نیز انسان از خداوند امنیت و آرامش را طلب می‌کند اگر امنیت و ایمنی نباشد انسان در تمامی صحنه‌های زندگی دچار مشکلات احتمالی خواهد شد.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش به جهت گستردگی یگان‌های آن جمعیت نیروی انسانی زیادی را در خود دارد، ما در پادگان‌ها امانت‌دار خانواده‌های جامعه ایرانی هستیم و باید در حوزه ایمنی و پیشگیری، تلاش بسیار زیادی را انجام دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تدوین و تالیف کتاب «استاندارد ایمنی» در بازرسی نزاجا خاطرنشان کرد: در راستای کاهش احتمالی سوانح و حوادث در سطح یگان‌های نیروی زمینی ارتش، کتاب استاندارد ایمنی با موضوعات متنوع برای پیشگیری تهیه و تالیف شده است که امروز با حضور تمامی فرماندهان و مسئولان رونمایی شد، این کتاب رساله عملیه در ایمنی و پیشگیری است.

امیر حیدری در بخش دیگری از سخنانش به کاهش سوانح و حوادث در سطح نیروی زمینی اشاره کرد و گفت: تمامی فرماندهان و مسئولان و به ویژه بازرسی نزاجا در سال‌های اخیر فعالیت‌ها و برنامه‌های خوبی را در راستای جلوگیری از حوادث انجام دادند که امروز ما شاهد کاهش سوانح در سطح نیروی زمینی ارتش هستیم.

وی، بازرسی این نیرو را یکی از ارگان‌های موثر در حوزه کاهش حوادث در نیروهای مسلح خواند و گفت: بازرسی نیروی زمینی به عنوان بهترین بازرسی در سطح نیروهای مسلح است و مبنای اطمینان‌دهی در نیروی زمینی است.

در این مراسم از کتاب جامع و استاندارد نیروی زمینی ارتش که در حوزه‌های مختلف ایمنی و پیشگیری تهیه و تدوین شده است رونمایی شد، لازم به ذکر است این کتاب دارای نسخه دیجیتالی است که با استفاده از قابلیت بارکد خوان گوشی‌های هوشمند، قابل دسترسی است.

منبع : خبرگزاری مهر