کد مطلب: 146175
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح های عملیاتی مبارزه با احتکار ماسک‌های تنفسی و مواد ضدعفونی کننده در سراسر کشور و برخورد جدی با احتکارکنندگان خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار محمدرضا مقیمی در رابطه با نگرانی‌های ایجاد شده در رابطه با شیوع کرونا ویروس در میان شهروندان و کمبود ماسک و اقلام ضدعفونی کننده اظهارکرد: موضوع شیوع بیماری کرونا ویروس سبب سوء استفاده عده‌ای سودجو از شرایط موجود شده و سودجویان تلاش می‌کنند با سوداگری اقدام به احتکار اقلام مربوط به این بیماری (ماسک و مواد ضد عفونی کننده) کنند.

وی افزود: این پلیس قبل از شیوع و بروز علائم اولیه ویروس کرونا چندین ابلاغیه مبنی بر شناسایی و برخورد با محتکران کالا با اولویت ماسک های بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این ویروس به پلیس های امنیت اقتصادی سراسر کشور ارسال و نسبت به بررسی و رصد این موضوع اقدام کرده و به علت حساسیت آن با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

مقیمی ادامه داد: پس از تایید شیوع ویروس کرونا در کشور، برابر با بررسی‌های میدانی انجام شده و اطلاعاتی که در دست پلیس بود مشخص شد قیمت ماسکهای بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این ویروس چندین برابر افزایش داشته است و افراد فرصت طلب و سودجو به طرق مختلف (داروخانه های متخلف، مغازه های لوازم آرایشی و بهداشتی و...) اقدام به احتکار و عدم عرضه این کالا کرده اند.

این مقام انتظامی افزود: با شگردهای خاص پلیسی در اغلب استانها از جمله تهران، قم، بوشهر و ... مقدار قابل توجهی ماسک بهداشتی احتکار شده، کشف شد.

وی تاکید کرد: احتکار کالاهای سلامت محور که سلامت و امنیت شهروندان را تهدید می کند خط قرمز پلیس امنیت اقتصادی بوده و این پلیس به صورت جدی موضوع مقابله احتکار را پیگیری کرده و با همکاری سایر دستگاه های مسئول با هرگونه سوء استفاده در این خصوص برخورد خواهد کرد.

سردار مقیمی تصریح کرد: برابر هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضائی دستور پلمب برای واحدهای متخلف صادر شده و با افراد سودجو که مبادرت به احتکار ماسک و ملزومات ضدعفونی کننده یا سایر اقلام دارویی و پزشکی مورد نیاز مردم کنند، برخورد قانونی قاطع به عمل خواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان خاطرنشان کرد: درخواست و تقاضای پلیس از مردم این است که به محض اطلاع از هرگونه اقدام افراد فرصت طلب و سودجو مبنی بر افزایش قیمت، احتکار و... موضوع را برای اقدام قانونی از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس امنیت اقتصادی اطلاع دهند.

منبع : خبرگزاری ايسنا