کد مطلب: 146190
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶
مدیرکل تعزیرات تهران از کشف سه میلیون ماسک احتکار شده در تهران با همکاری اطلاعات سپاه و تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی برای توزیع در بیمارستان‌های دولتی، خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، محمدعلی اسفنانی در حاشیه مراسم آغاز گشت مشترک سازمان حمایت و سازمان تعزیرات ویژه نوروز ۹۹ و ماه رمضان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حوزه مقابله با احتکار، اقدامات خوبی انجام شده گفت: دو روز قبل نیز گشت تعزیرات انباری را با ۵۰۰ هزار ماسک احتکار شده کشف کرد که این ماسک‌ها در میان مردم توزیع شد.

وی افزود: اگر چه امروز طرح ویژه گشت مشترک نوروزی و ماه مبارک رمضان آغاز شده و بازار هدف ما نیز اقلام مورد نیاز مردم در شب عید است، اما به علت شیوع ویروس کرونا بیشتر توان ما در بحث مبارزه با احتکار، گرانفروشی و تقلب در کالاهای مورد نیاز در بحث بهداشت و سلامت متمرکز شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف در موضوع احتکار و یا گران فروشی اقلام بهداشتی می‌توانند با سامانه ۱۳۵ تماس بگیرند یا به صورت مکتوب به ما اعلام کنند ما هم در این ایام در سریع‌ترین زمان ممکن در محل تخلف حضور پیدا کرده و برخورد می‌کنیم.

آقای اسفنانی گفت: از همه واحدهای عرضه کننده اقلام بهداشتی تقاضا می‌کنم در این ایام که سلامت مردم در خطر است حال مردم را مراعات و از انجام تخلفاتی مانند عدم عرضه و احتکار خوداری کنند و بدانند، چون اینجا بحث سلامت مردم مطرح است ما هیچ مماشاتی نداریم و با متخلفان با بدترین وجه ممکن در چارچوب قانون اقدام خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر