کد مطلب: 146252
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳
معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ضمن توصیه برای پیشگیری از سرقت منزل در ایام نوروز تاکید کرد: افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و… گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به خریدهای پایان سال و احتمال انجام مسافرت در نوروز، اظهار داشت: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیا قیمتی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان می‌بایست سپرده گذاری و صندوق امانات بانک‌ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ‌ها و راهروهای ورودی به دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، افزود: افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: در گذشته‌های نه چندان دور، افراد وقتی می‌خواستند به مسافرت بروند، منزل خود را به همسایه‌های مورد اعتماد و امین می‌سپردند و با خیال راحت شهر و دیار خود را ترک می‌کردند. بر همین اساس، سپردن منزل به همسایه یا بستگان مورد اطمینان می‌تواند در کاهش وقوع سرقت منزل مؤثر باشد.

وی در پایان از هموطنان خواست نیروهای خدماتی و نظافتی مورد نیاز خود را از شرکت‌های معتبر درخواست کرده و قبل از شناسایی کامل افراد و رؤیت کارت شناسایی آنان، درب منزل یا آپارتمان را باز نکنند.

منبع : خبرگزاری مهر