کد مطلب: 146423
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: تاکنون ابلاغی برای واریز سهمیه سوخت نوروزی به ما نشده است اما در صورت تصویب و ابلاغ آمادگی کامل برای اجرای آن را داریم.
 
به گزارش ایران خبر، شهرام رضایی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره واریز سهمیه سوخت نوروزی برای دارندگان خودرو، گفت: دولت هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته است و طبیعتاً ابلاغی در این زمینه به وزارت نفت نشده است؛ اما در صورت تصویب دولت و ابلاغ آن به وزارت نفت، آمادگی کامل برای واریز سهمیه وجود دارد.

وی افزود: در دوره قبلی سهمیه بندی سوخت شاهد در نظر گرفتن سهمیه بنزین نوروزی بودیم ولی تاکنون مصوبه و ابلاغیه‌ای در این زمینه وجود ندارد و به ما نیز ابلاغ نشده است. این تصمیم گیری خارج از وزارت نفت انجام می‌شود.

به گزارش ایران خبر، صبح امروز عضو کمیسیون تلفیق بودجه لایحه سال ۹۹ کل کشور گفته بود که جلسه امروز با محور بررسی سهمیه‌بندی‌ها در طول ایام نوروز برگزار شد و بنا بر مصوبه امروز کمیسیون تلفیق مقرر شد در ایام تعطیلات نوروز به ازای هر کارت سوخت ۱۲۰ لیتر اختصاص یابد. البته گفتنی است این ۱۲۰ لیتر بنزین در دو نوبت شارژ می‌شود. این ۱۲۰ لیتر سهمیه علاوه بر سهمیه معمول تخصیص ۶۰ لیتر به صورت ماهانه است؛ یعنی مجموعاً برای تعطیلات نوروزی ۱۸۰ لیتر به هر کارت سوخت اختصاص می‌یابد. البته زمان شارژ و تخصیص این ۱۲۰ لیتر به دلیل موضوع ویروس کرونا هنوز مشخص نیست.

منبع : خبرگزاری مهر