کد مطلب: 146560
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
سرپرست وزارت جهاد گفت: باید پیش‌بینی‌های لازم را برای تأمین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس کشاورز در نشست مدیران ارشد این وزارت و رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها که امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم و هیچ مانعی نباید در مسیر تولید قرار گیرد.

کشاورز با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال جاری با برنامه ریزی و تدارکی که دیده شده بود، مشکل جدی در تأمین نهاده‌های کشاورزی نظیر بذر، کود و آفت‌کش‌ها نداشتیم، یادآور شد: این پیش‌بینی‌ها برای سال آینده نیز انجام شده است.

وی گفت: برای توسعه بخش کشاورزی نیاز است تعامل و ارتباط معاونت‌ها و سازمان‌ها و بخش خصوصی تقویت شود و هیچ تصمیم و سیاستی بدون کسب نظر و مشاوره با تشکل‌ها انجام نشود.

کشاورز با اشاره به اینکه در آستانه هفته منابع طبیعی قرار داریم، تصریح کرد: باید جشن درختکاری را پاس بداریم و بر اساس دستورالعمل‌های مقابله با بیماری کرونا، مراسم درختکاری را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: باید پیش‌بینی‌های لازم را برای تأمین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: مبارزه با ملخ در استان‌های جنوبی کشور باید استمرار یابد و لازم است استان‌های درگیر موضوع را جدی بگیرند. کشاورز بر حضور بیشتر محققان کشاورزی در عرصه تولیدات و حل مشکلات کشاورزان تاکید کرد.

منبع : خبرگزاری مهر