کد مطلب: 146705
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه درحالی‌که طبق بخشنامه وزارت بهداشت شاهد تعطیلی مدارس در سراسر کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا یودیم شاهد حضور خیل عظیم مسافران از اکثر نقاط کشور به استان هرمزگان هستیم.
 
به گزارش ایران خبر، احمد مرادی گفت: متأسفانه درحالی‌که طبق بخشنامه وزارت بهداشت شاهد تعطیلی مدارس در سراسر کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا یودیم شاهد حضور خیل عظیم مسافران از اکثر نقاط کشور به استان هرمزگان هستیم. وی با بیان اینکه حضور مسافران در شرایطی که کشور در وضعیت بحرانی از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارد امری نابخشودنی است، اضافه کرد: علی‌رغم تأکیدات فراوان مسئولان کشور بازهم شاهد هجوم مسافران به استان هرمزگان هستیم.
مرادی با اشاره به مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان هرمزگانی مبنی بر عدم خدمات‌رسانی به گردشگران، اضافه کرد: این امر به تنها فایده‌ای ندارد و باید با مصوبه شورای تأمین و همکاری نیروی انتظامی شاهد مانع ورود خودرو مسافران به استان هرمزگان شویم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه استاندار هرمزگان با استان‌هایی نظیر مازندران و گیلان را الگو قرار دهد، خاطرنشان کرد: مردم دغدغه جدی در این خصوص دارند و گلایه‌های آنان به‌صورت پویش‌های مردمی و پیام نیز به سمت نمایندگان سرازیر شده و باید استاندار هرمزگان صدای مردم بوده و حق مسلم آن‌ها را عملی کند.
وی در پایان با اشاره به تردد غیرمجاز به‌جزایر از طریق شناورهای غیراستاندارد، بیان کرد: علی‌رغم عدم مجوز سفر گردشگران به‌جزایر متأسفانه شاهد سفر دریایی غیرمجاز هستیم که باید با ورود دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به‌ویژه گشت‌های دریابانی و اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به دلیل حفظ سلامتی مردم و عدم شیوع بیماری کرونا هرچه زودتر جلوی این‌گونه اقدامات گرفته شود.
منبع : خبرگزاری ايسنا