کد مطلب: 146812
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
اهواز - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از افزایش قربانیان مصرف الکل تقلبی در اهواز به ۱۶ نفر خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، علی احسان پور در گفتگو با خبرنگار مهر در اهواز اظهار کرد: تا پیش از ظهر امروز تعداد قربانیان مصرف الکل‌های تقلبی در اهواز به ۱۶ نفر رسید و تعداد فراوانی نیز هنوز تحت درمان هستند.

وی افزود: متأسفانه طی بررسی و آنالیز مشروبات غیر مجاز مصرف شده توسط قربانیان دو روز اخیر، مشخص شده که این مشروبات حاوی مواد سمی کشنده است، لذا از هم استانی‌ها درخواست می‌شود ضمن مراقبت از فرزندان خود، هشدارهای لازم در خصوص عدم قبول الکل‌های توزیع شونده در سطح شهر را به فرزندان گوشزد کنند.

احسان پور بیان کرد: در صورت نیاز به استفاده از مواد ضد عفونی کننده و شوینده‌های الکلی، این مواد را صرفاً از داروخانه‌های سطح شهر تهیه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار کرد: تا شب گذشته ۱۱۳ مورد مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی اهواز مراجعه کردند که از بین آنها ۱۶ نفر جان خود را از دست دادند.

فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز در خصوص این حادثه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعدادی از شهروندان اهوازی به دنبال شایعه در فضای مجازی درباره مؤثر بودن خوردن الکل برای دفع ویروس کرونا اقدام به خرید الکل غیرخوراکی کرده و سپس به مصرف آن روی آوردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: یکی از مسموم شدگان بینایی خود را از دست داد و هشت نفر از آنها نیز در بخش مراقب‌های ویژه در بیمارستان‌های اهواز بستری هستند.

ابول نژادیان تأکید کرد: از همشهریان خواهش می‌کنم که از متانول استفاده نکنند و همچنین اتانول را از داروخانه‌های مجاز برای ضدعفونی تهیه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ما تلاش داریم که مسئله کرونا ویروس را کنترل کنیم و آمار کشته‌شدگان از مصرف الکل نباید بالاتر رود.

وی در پایان گفت: جای امیدواری است که طبق آمار دیگر شهرستان‌های استان موردی از مسمومیت مصرف الکل مشاهده نشده است.


 

منبع : خبرگزاری مهر