کد مطلب: 146836
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳
ایسنا/قم
 
به گزارش ایران خبر، مرتضی حیدری ظهر امروز در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری قم بیان کرد: گاهی در عدم قرنطینه شدن شهر و سخت‌گیری در مبادی ورودی و خروجی شهر، تعارضاتی دیده می‌شود که باید حل و فصل شود.
فرماندار قم افزود: یکی از دغدغه‌های جدی تجمع بستگان اموات در بهشت معصومه(س) است در حالی که هر گونه اجتماع و تشییع ممنوع است و باید در این باره شرایط سخت‌گیرانه‌ای اتخاذ شود.
وی تصریح کرد: با توجه به جدی بودن قرنطینه خانگی در پیشگیری از کرونا، شهروندان از حضور در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سال اجتناب کنند؛ در این زمینه رسانه‌ها جهت عدم تجمع پنجشنبه آخرسال در آرمستان‌ها فرهنگ سازی کنند.
در ادامه جلسه نیز سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در ممنوعیت پذیرش مسافر توسط هتل‌داران و مسافرخانه‌ها باید تمهیدات جدی انجام شود بسیاری از این واحدها در این شرایط اقدام به پذیرش مسافر می‌کنند.
وی اظهار کرد: استان قم در شرایط عادی در پذیرش زائر و مسافر به سر نمی‌برد و اگر در این باره تخلفاتی انجام می‌شود باید نسبت به پلمپ هتل‌ها و مسافرحانه‌ها اقدام شود.
آقاخانی در مورد رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا نیز خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی آماده ارائه گزارش‌های مستمر در شبانه‌روز به مراجع مربوطه است.
وی ادامه داد: در قرنطینه و ایجاد مراکز ویژه بیماران نیز آمادگی لازم برای تامین امنیت وجود دارد، البته باید تمهیداتی جهت حفظ سلامت نیروی انتظامی و ارائه تجهیزات کافی جهت حضور در بیمارستان‌ها تدابیری اندیشیده شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا