کد مطلب: 146847
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰
ایسنا/قم
 
به گزارش ایران خبر، دکتر بهرام سرمست در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و در گفتگو با خبرنگاران، به حساسیت و شرایط ویژه بحران بیماری ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: در زمینه وضعیت و اقدامات استان در مقابله با این بیماری تصمیم مدیریت استان بر این بود که  محور اطلاع رسانی بصورت واحد و متمرکز  برعهده دانشگاه علوم پزشکی باشد و آمار های واحدی به جامعه اطلاع رسانی شود.

استاندار قم با بیان وضعیت کنونی استان در متن بحران کرونا، اضافه کرد: نقش اطلاع رسانی به موقع و استفاده از ظرفیت فعالان رسانه در این شرایط، مقتضی بود که شورای اطلاع رسانی استان با حضور خبرنگاران تشکیل شود تا در مسیر دست یابی به هدف گذاری ها تصمیمات لازم اجرایی شود.

استاندار قم با تاکید بر اینکه مدیریت استان در دسترس خبرنگاران است، ادامه داد:  بنده تمام توان و انرژی خود را وقف سلامت و خدمت به مردم کرده ام و خواهم کرد .

وی همچنین نقش صنعت گردشگری و اقتصاد خدمات محور در قم را مرود توجه قرار داد و گفت: این موضوع بوِیژه در آستانه سال جدید نقش مهمی در اقتصاد خانواده ها دارد و در شرایط کنونی و افت شدید درآمد، باید برای اقشار آسیب پذیر در این زمینه برنامه ریزی شود.

نماینده عالی دولت در استان، به رصد دائمی مدیران وبخش های مختلف در استان در راستای وظایف محوله اشاره و تصریح کرد: سیاست های تشویقی بر سیاست های تنبیهی اولویت دارد و این خصلت تعالی بخشی مدیریت است ولی این به معنی نادیده گرفتن کم کاری احتمالی برخی از مدیران نیست و در زمینه توجه به حقوق شهروندی هیچ گونه کاستی و کم کاری پذیرفتنی نیست.

وی  گفت : جمع بندی و راهبرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اجرای قرنطینه خانگی است

استاندار قم در پایان با تاکید بر اولویت مدیریت استان بر حفظ سلامت و امنیت اجتماعی و نیز هویت و اصالت قم در کنار بسترسازی تصمیمات کشوری در مقابله با بیماری کرونا از تشکیل اتاق فکر متشکل از فعالان رسانه برای  بهره برداری مناسب از فضای رسانه ای به منظور آگاهی بخشی و قرنطینه خانگی خبر داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا