کد مطلب: 147152
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: به بدهکاران شهرداری برای پرداخت بدهی زیر ۲۰۰ میلیون تومان سه ماه مهلت داده می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، گلپایگانی در برنامه‌ای رادیویی در تشریح مهلت سه ماهه برای بدهکاران شهرداری تهران گفت: ما هر سال با " طرح استقبال از نوروز " فعالیت های ساختمانی را از ۲۸ اسفند تا پنجم فررودین تعطیل اعلام می‌کردیم، اما امسال به دلیل شرایط خاص کشور این تعطیلی تا ۱۵ فروردین ادامه می‌یابد تا همکاران ما به صورت شیفتی بر روند ساخت و سازها نظارت کنند.

وی افزود: از طرفی مردم در این ایام در خانه هستند و ممکن است آسایش و آرامش آن ها با فعالیت های ساختمانی مختل شود، از این رو فعالیت های ساختمانی با دستور شهردار تهران تا ۱۵ فروردین ماه متوقف می شوند.

وی درخصوص تکلیف فعالیت‌های مرتبط با نگهداری شهر در این ایام گفت: شهرداری به خاطر پاکیزه کردن و گندزدایی از شهر فعالیت های مضاعفی را در دستور کار قرار داده و فعال است. کلیه بخش‌های نگهداشت شهر و اماکن مرتبط با توزیع نیز مانند میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

گلپایگانی در رابطه با میزان ترددها در سطح شهر گفت: طبق آماری که دکتر حجت روز چهارشنبه اعلام کردند میزان ترددها در شهر نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تاکید کرد: با پیشنهاد شهرسازی به شورای شهر اعلام شد که به بدهکاران شهرداری برای پرداخت بدهی زیر ۲۰۰ میلیون تومان سه ماه مهلت داده می شود و عوارض ساختمانی زیر ۲۰۰ میلیون تومان نیز تا پایان اردیبهشت ماه به همان نرخ سال ۹۸ محاسبه خواهد شد.

گلپایگانی همچنین از صدور مجوز و پروانه و پایان کار به صورت غیرحضوری و اینترنتی خبر داد و گفت: متقاضیان می‌توانند از طریق اینترنت فعالیت‌های مربوط به این بخش را انجام دهند.

وی از تشدید مراقبت ها برای دور کردن کلیه زباله گردها از سطل های زباله ها خبر داد و افزود: درآمد شهرداری با توجه به کاهش ترددها، کاهش شدیدی پیدا کرده است البته سلامت شهروندان برای شهرداری مهمتر است و امیدواریم دولت هم در این شرایط به نگهداشت و بهداشت شهر کمک کند.

در بخش دیگری از این برنامه رادیویی، قربانی پارام عضو هیئت علمی دانشگاه نیز گفت: شهرداری تهران هر سال برای بهبود شرایط شهروندان در قالب طرح هایی از کارهای عمرانی جلوگیری می کند و امسال با توجه به شرایط کشور مدت زمان اجرای طرح استقبال از نوروز را از یک هفته به سه هفته افزایش داد.

وی افزود: کارگاه های ساختمانی و فعالیت های عمرانی که مربوط به زیرساخت های شهری نیستند و شخصی هستند از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل می‌شوند، اما شهرداری از این فرصت برای بهسازی بیشتر معابر و بزرگراه‌ها استفاده می‌کند.

قربانی پارام تاکید کرد: اگر من شهردار تهران بودم در این روزها به توسعه بیمارستان‌ها و تغییر کاربری ورزشگاه‌ها به درمانگاه و بیمارستان کمک می‌کردم.

منبع : خبرگزاری ايسنا