کد مطلب: 147195
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۱
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۱۳۳ هزار و ۶۴۸ قلم انواع تجهیزات بهداشتی طی ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اطلاعات واصله مردمی مبنی بر احتکار کالاهای بهداشتی توسط برخی از افراد سودجو، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در کشور قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور با اشرافیت کامل اطلاعاتی، در قالب تیم‌های عملیاتی و انجام اقدامات تخصصی، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ باب انبار و مراکز پخش کالاهای بهداشتی را بازدید کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ادامه داد: کارآگاهان در بازرسی از انبارها بیش از ۱۳ هزار و ۶۴۸ قلم انواع تجهیزات بهداشتی شامل ۱۰۱ هزار و ۲۷۰ عدد انواع دستکش، ۳۲ هزار و ۱۵۷ بطری انواع مواد ضدعفونی کننده احتکاری در سطح کشور کشف کردند.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه بیشترین کشفیات متعلق به تهران بزرگ، ویژه شرق و استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی، البرز، کرمانشاه و خوزستان است، گفت: در این رابطه ۷۰ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی با اشاره بر اهمیت حفظ سلامت جسمی و روانی هموطنان، تاکید کرد: تأمین امنیت اقتصادی یکی از عوامل اصلی رشد و توسعه کشور است که پلیس امنیت اقتصادی با پیشگیری و مبارزه مستمر با محتکران در حال حفظ و حراست از این سرمایه ملی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان ضمن تقدیر از همکاری بسیار خوب هموطنان در اجرای طرح تشدید مبارزه با احتکار کالاهای بهداشتی از شهروندان خواست: همواره هرگونه مورد مشکوکی مشاهده کردند، آن را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع : خبرگزاری مهر