کد مطلب: 147496
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
معاون امور اجتماعی سازمان بهریستی گفت: در حال حاضر دیگر جمع آوری کودکان کار و خیابان و نگهداری آنها بصورت دسته جمعی درست نیست و باعث شیوع کرونا می شود.
 
به گزارش ایران خبر، حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان فعلاً متوقف شده است و در شرایطی که ویروس کرونا در جامعه شیوع پیدا کرده در صورت ادامه این طرح نیز ممکن است در میان این کودکان نیز شایع شود.

وی با اشاره به اینکه تجمع بیش از حد محلی برای انتقال ویروس است، گفت: سعی کردیم کودکان کار دارای خانواده در میان خانواده خود باشند و برای مقابله این کودکان و خانواده‌هایشان با ویروس کرومت، برای آنها مواد ضد عفونی کننده و شوینده ارسال می‌شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی تاکید کرد: طرح ارائه مواد ضد عفونی در روزهای پایانی سال آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد که با کمک و همکاری تشکلهای غیر دولتی فعال در حوزه کودکان این طرح انجام می‌شود.

فرید با تاکید بر اینکه آموزش‌های لازم برای جلوگیری از ابتلای کودکان کار و خیابان نیز به آنها ارائه می‌شود گفت: این آموزش‌ها در مراکز روزانه و همچنین محل‌هایی که اطلاع داریم از حضور این کودکان توسط نیروهای اورژانس ارائه می‌شود.

به گفته وی، علاوه بر کودکان خیابانی، جمع آوری معتادان خیابانی نیز بدلیل شیوع کرونا فعلاً متوقف شده است.

منبع : خبرگزاری مهر