کد مطلب: 147866
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۵
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ایران در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار باز کردن پرونده‌ای تحقیقاتی و عملیاتی برای بررسی صحت و سقم این موضوع که آمریکا عامل شیوع ویروس کرونا تحت عنوان حمله بیولوژیکی هست‌، شد.
 

به گزارش ایران خبر، ‌ متن نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

جناب آقای آنتونیو گوترش
دبیرکل سازمان ملل متحد

ضمن عرض سلام و احترام؛
نیک مستحضرید با توجه به بحران ناشی از کووید-۱۹ که سازمان جهانی بهداشت هم آن را تایید کرده؛ شاهد شرایط اضطراری و اخلال در امور عادی جهان هستیم. شرایطی که ایران نیز مانند سایر کشورها با این بیماری مبارزه می کند و تعدادی از مدافعان سلامت را در این مسیر از دست داده است.

از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا احتمال وقوع یک جنگ بیولوژیکی از سوی دولت ایلات متحده آمریکا، مطرح گردید. این احتمال امّا در حال حاضر با توجه به مواضع دیپلماسی برخی کشورها و پاسخ های مبهم این دولت افزایش یافته است. نظر به ادعاهای عنوان شده در این خصوص و سوابق پایگاه آمریکایی در گرجستان، مبنی بر نقض قوانین بین المللی منع استفاده از سلاح‌های میکروبی و شیمیایی، این مهم در اذهان متبادر می شود که عامل شیوع ویروس کرونا تحت عنوان حمله بیولوژیکی، کشور آمریکا باشد. چه بسا این فرضیه با توجه به خصلت خباثت آلود و شرور آمریکا که از هر اقدام و ترفندی برای جامه عمل پوشیدن بر امیال خود به مانند مکتب ماکیاولیسم‌-که تصریح می کند، هدف وسیله را توجیه می کند- فروگذار نمی کند، زیاد دور از ذهن نیست.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ایران به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی، ضمن درخواست از سازمان ملل متحد برای باز کردن پرونده ای تحقیقاتی و عملیاتی برای بررسی صحت و سقم این امر، در همین راستا خواستار اعزام کارگروهی ویژه و مورد اطمینان به پایگاه فوق الذکر برای تحقیقات میدانی است تا جوانب این موضوع به دور از هرگونه مصلحت اندیشی و مماشات با قاطعیت هر چه تمام مورد ارزیابی قرار بگیرد، در پایان اعلام می دارد هرگونه اهمال در روند تحقیقات توسط سازمان ملل متحد خاستگاه تکوینی آن سازمان را که برای تضمین صلح، امنیت و حقوق بشر است به شدت زیر سوال خواهد برد و بار دیگر انفعال سازمان ملل متحد در برابر یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا را برای همگان به اثبات خواهد رساند.

منبع : خبرگزاری ايسنا